Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Republika wykorzystała w materiale artykuł, który był fake newsem

Telewizja Republika zestawiła w materiale zdjęcie Michała Królikowskiego i fragment artykułu z "Naszego Dziennika" (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

W programie „Koniec systemu” w Telewizji Republika pokazano fragmenty artykułu z „Naszego Dziennika” (Spes), który zawierał nieprawdziwe informacje i gazeta za nie przepraszała - informuje „Fakt”.

Program prowadzony przez Dorotę Kanię wyemitowano we wtorek wieczorem. W materiale o tzw. układzie radomskim wspomniano, że obrońcą w jednym z procesów obecnego prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego był Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL. Autorzy materiału pokazali zdjęcie Królikowskiego oraz fragment tekstu „Wiceminister aresztowany”, który w grudniu 2017 roku ukazał się w „Naszym Dzienniku”.

Gazeta zamieściła później sprostowanie i przeprosiny za opublikowanie fake newsa. „Przyznajemy, że do tego naruszenia doszło przez publikację całkowicie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego postawienia panu Michałowi Królikowskiemu zarzutów prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa oraz aresztowania z tego powodu” – napisała w grudniu redakcja „Naszego Dziennika”.

– Ten fragment materiału został wstawiony omyłkowo – wyjaśnia Dorota Kania w rozmowie z "Presserwisem".

W maju br. prokuratura regionalna w Białymstoku postawiła Michałowi Królikowskiemu zarzut prania brudnych pieniędzy. Po przesłuchaniu prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci 500 tys. złotych poręczenia majątkowego i zakazu wykonywania zawodu adwokata.

(PAZ, 02.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od wtorku TVP Info w nowym studiu

W spocie promocyjnym pokazano kulisy przygotowań nowego studia (screen spot TVP Info)

TVP Info od wtorku nadawać będzie z nowego studia. Poinformował o tym na Twitterze Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. 

Nowe studio wyposażone jest w ścianę LED o długości 22 metrów. Ekrany mają rozdzielczość 18 mln pikseli, co pozwala emitować obraz w jakości 4x4K. W spocie promocyjnym pokazano kulisy przygotowań nowego studia.

Według zapowiedzi Telewizja Polska jesienią ma uruchomić także nowe studio "Wiadomości" TVP 1 (program będzie miał też nową oprawę graficzną, którą przygotowuje Platige Image). 

(KOZ, IKO, 05.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.