Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OKO.press apeluje: "dajcie kobietom i młodym komentować wybory"

Fragment wieczoru wyborczego w TVN24, w którego trakcie wyniki sondażowe komentowali czterej byli politycy (screen: Tvn24.pl)

Serwis OKO.press opublikował petycję i apel do TVN, TVP i Polsat News, w którym zwraca uwagę na brak kobiet i ludzi młodych w gronie komentatorów wyborczych. 

„Nie należy do najlepszych obyczajów, by jedne media pouczały inne, ale z uwagi na społeczne znaczenie tematu, zwracamy się do Was z publicznym apelem. Prosimy o uzupełnienie o kobiety i ludzi młodych listy gości wieczoru wyborczego i innych programów, które poświęcicie II turze wyborów samorządowych 4 listopada 2018” - apeluje OKO.press do telewizji TVN, TVP i Polsat News. 

OKO.press zwraca uwagę, że studia wyborcze 21 października w tych trzech stacjach były zdominowane przez „mężczyzn w wieku co najmniej 55-60 lat”. 

„Stanowi to wyraz zapewne nieuświadomionego uprzedzenia, zgodnie z którym to właśnie takie osoby – i tylko one – mają coś ważnego i ciekawego do powiedzenia na tematy polityczne" - podkreśla redakcja serwisu.

OKO.press zachęca chętnych do podpisywania petycji, która jest dostępna pod tym adresem

W najnowszym "Press" piszemy o tym, że w mediach nie ma miejsca na nowe, nieznane twarze komentatorów, bo odbiorcy ich nie znają. A nie znają - bo nie ma ich w mediach. 

(PAZ, 02.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liga angielska zostaje w NC+

(fot. Pixabay.com)

Platforma NC+ przedłużyła prawa do transmitowania rozgrywek angielskiej Premier League na kolejne trzy sezony.

Umowa na wyłączne prawa dotyczy sezonów 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022. Jak poinformowano, widzowie Canal+ będą mogli zobaczyć co najmniej 32 spotkania więcej niż w bieżącym sezonie, co łącznie da do 235 meczów w roku. Mecze będą dostępne także w Nc+ GO oraz Player+. 

Canal+ relacjonuje w Polsce ligę angielską od 1994 roku.

(KOZ, 02.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.