Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sekielski kończy zdjęcia do filmu o pedofilii w Kościele

Film Tomasza Sekielskiego będzie dostępny za darmo m.in. na YouTube (screen: YouTube/Sekielski)

W grudniu mają się zakończyć zdjęcia do filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele. Na początku 2019 roku ma się rozpocząć montaż i postprodukcja. Premiera planowana jest na wiosnę.

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał już na film ok. 300 tys. zł. Akcja crowdfundingowa rozpoczęła się w połowie lutego w serwisie Patronite.pl. Do tej pory wsparcie finansowe zadeklarowało blisko 1,3 tys. osób. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jeszcze przed ogłoszeniem zbiórki. Koszt całej produkcji oszacowano na 450 tys. zł.

– Mam nadzieję, że w grudniu zakończą się zdjęcia i w styczniu zacznie się montaż. Chcemy, żeby premiera filmu odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2019 roku – mówi Sekielski. – Nie szukamy dystrybutora. Film będzie za darmo udostępniony w internecie. Pojawi się m.in. na YouTube. Część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na działania reklamowo-marketingowe w mediach społecznościowych – dodaje Sekielski.

W kwietniu Tomasz Sekielski rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską, gdzie prowadzi autorski vlog. Wcześniej produkował dla Fokus TV serial dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teoria spisku", nadawany od października do grudnia 2017 roku. Pracował m.in. w TVN i TVN 24, Nowej TV, TVP. W 2006 roku, wraz z Andrzejem Morozowskim, zdobył tytuł Dziennikarza Roku.

(GDYJ, 02.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.