Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Górnicki z Outride.rs poleca ulubione apki

Komiks wykorzystujący żyroskop w telefonie, alternatywa dla Google Maps, narzędzie do obróbki fotografii - swoje ulubione aplikacje poleca Jakub Górnicki, współzałożyciel serwisu Outride.rs. 

Press

Medium 

(A Medium Corporation – free)

O tym, co się dzieje w światowym dziennikarstwie, rozmawia się w Medium. Korzystam z tej platformy, bo reporterzy, organizacje, naukowcy – większość tych, którzy myślą o przyszłości mediów – udzielają się właśnie w niej. To świetny zastrzyk inspiracji i możliwość uczestniczenia w globalnej dyskusji.

Press

Pocket Cast

(Podcast Media – 13,99 zł)

Ulubiona aplikacja do podcastów. Najlepsze UX na Androidzie i przyjemność wyszukiwania nowych audycji. Szczególnie lubię storytellingowe podejście, takie jak w STown czy RadioLab. Z polskich: Stacja Zmiana, Michał Szafrański. 

Press

Snapseed 

(Google LLC – free)

Narzędzi do obróbki fotografii jest bardzo dużo, jednak to Snapseed jest moim ulubionym. Nietypowe filtry na tle innych, sporo narzędzi do edycji zdjęcia, a także duży plus: szybkość działania. 

Press

DroneRadar 

(Dlapilota.pl – free)

Dla wszystkich, którzy chcą szybko sprawdzić, czy mogą w danym miejscu legalnie sterować dronem. Aplikacja ostrzega przed sytuacjami alarmowymi, które mogą być ogłaszane przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Możemy też poinformować innych użytkowników, że w danym miejscu sterujemy dronem. 

Press

WiFox 

(foXnoMad – 9,69 zł)

Dla tych, którzy dużo podróżują i często tkwią godzinami na lotniskach. Choć darmowe wi-fi w portach lotniczych to już coraz częściej standard, nadal jest sporo miejsc, w których ciężko jest uzyskać dostęp do sieci, bo np. nie znamy hasła do wi-fi. A w tej aplikacji zebrane są hasła do punktów dostępowych, co bardzo umila czas w drodze. 

Press

Maps.me 

(My.com B.V. – free)

Alternatywa dla Google Maps. Pozwala na pobieranie map i korzystanie z nich offline na bazie Open Street Map. Aplikacja przydatna w krajach, w których Google ma gorszej jakości dane albo nie pozwala na korzystanie z nawigacji GPS offline.

Press

Signal Private Messenger 

(Open Whisper Systems – free)

Korzystam od samego początku jako z zamiennika podstawowej aplikacji do SMS-ów. I zachęcam innych do korzystania z szyfrowanej komunikacji. Dobry nawyk na co dzień, a także konieczność zawodowa. 

Press

E-podróżnik.pl

(Teroplan SA – free)

Podstawowa aplikacja przydatna do podróżowania po Polsce. Pokazuje nie tylko rozkład jazdy pociągów, ale nawet busów. Można też kupować bilety na różne środki transportu. Nieraz ratuje mnie w trudnej sytuacji. 

Press

iA Writer 

(Information Architects GmbH – free)

Świetne narzędzie do robienia notatek za pomocą urządzenia mobilnego. To tu zapisuję pomysły i zalążki tekstów. 

Press

Protanopia

(Plastiek – free)

Bardzo dobry komiks, dostępny tylko na platformy mobilne, wykorzystujący żyroskop w telefonie. Do tego elementy graficzne znane z gier komputerowych. Ciekawe doświadczenie. 

 

Tekst ukazał się w magazynie "Press" (07-08/2018). Zachęcamy do lektury najnowszego wydania

(09.11.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Filip Połoska z Noizz.pl poleca ulubione apki
Maciej Orłoś: Nie zrobię "Teleexpressu" na YouTube
Dzienniki za płatną ścianą
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.