Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 500 skarg na słowa Cejrowskiego w TVP Info o "ataku pedofilskim"

Wojciech Cejrowski pokazał kartkę z hasłem: "Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci" (screen: YouTube/W.Cejrowski)

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 466 skarg na wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego w programie "Minęła 20" w TVP Info. Mówił on m.in., że organizowany w szkołach "Tęczowy piątek" to "atak pedofilski".

Wojciech Cejrowski był 25 października gościem Michała Rachonia w TVP Info. Mówił m.in., że "Tęczowy piątek", organizowany przez Kampanię przeciw Homofobii w ponad 200 szkołach, to "atak pedofilski" i "szkolenie uczniów do zboczonych czynności seksualnych". Cejrowski wyciągnął kartkę z napisem: "Rodzice, zadzwońcie do szkoły upewnić się, że obleśny dziad nie przyjdzie jutro molestować waszych dzieci".

Program i słowa Cejrowskiego skrytykowała organizacja Miłość Nie Wyklucza, wspierająca osoby LGBT. Oceniła, że jest to okazywanie pogardy i dyskryminacja. Zachęcała też do składania skarg do KRRiT. "Okaż sprzeciw! tvp.info powiela homofobiczne kłamstwa i udostępnia antenę osobom, których jedynym celem jest szerzenie nienawiści. To również z naszych podatków finansowana jest Telewizja Polska" – zaapelowała organizacja na Facebooku. 

Jak informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, w skargach znalazły się zarzuty dyskryminacji osób nieheteroseksualnych, utożsamiania homoseksualizmu z pedofilią, mowy nienawiści i wulgarnego języka. Regulator wystąpi do Telewizji Polskiej o nagranie i stanowisko w tej sprawie.

(GDYJ, 31.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.