Temat: film

Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kler" z 4,5 mln widzów i blisko dziewięciocyfrowych przychodów

Film "Kler" zarobił już 92,2 mln zł (fot. Bartosz Mrozowski/ materiały prasowe)

„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego od 28 września obejrzało już 4,536 mln widzów. Po 1989 roku tylko dwa filmy zgromadziły większą widownię w polskich kinach.

Jeszcze przed minionym weekendem „Kler” wyprzedził „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza (4,302 mln widzów) i stał się najpopularniejszym filmem XXI wieku w polskich kinach. Na liście tytułów wyświetlanych w Polsce po 1989 roku wyprzedzają go: „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana (7,154 mln) oraz „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy (6,189 mln).

"Kler" zarobił już 92,2 mln zł 

"Kler" zarobił dotąd 92,2 mln zł i jest bliski dogonienia "Ogniem i mieczem", który przyniósł około 105 mln zł.

W ostatni weekend „Kler” w kinach obejrzało ponad 197 tys. widzów.

Film opowiada o nadużyciach w Kościele katolickim. Premierę kinową miał 28 września. W pierwszy weekend obejrzało go ponad 935 tys. widzów. To najlepszy wynik otwarcia w polskich kinach po 1989 roku. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

(PAZ, 30.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: film

Dział: PRASA

Dodano: Październik 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" z drugą częścią "Czarnej księgi rządów PiS"

"Gazeta Wyborcza" z dodatkiem kosztuje 6,99 zł (fot. materiały prasowe)

We wtorek z "Gazetą Wyborczą" (Agora SA) ukazała się „Czarna księga rządów PiS. Czarne jest czarne” poświęcona zmianom w polskich miastach w ciągu ostatnich trzech lat.

Jak podaje wydawca, w formie liczącego 40 stron raportu zostały przedstawione informacje m.in. o zmianach w szkołach, lokalnych karierach i układach. „Warto przed drugą turą odświeżyć sobie pamięć” – napisał na Twitterze Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „GW”.

„Czarna księga rządów PiS. Czarne jest czarne” będzie dostępna wraz z całym nakładem wtorkowej "Gazety Wyborczej". Dziennik z dodatkiem będzie kosztować 6,99 zł.

Pierwsza część raportu trafiła do kiosków 17 października i dotyczyła zmian m.in. w sądach, wojsku czy służbie zdrowia. Wydawca poinformował wówczas o dużym zainteresowaniu dodatkiem i uruchomił jego sprzedaż wysyłkową. 

Wtorkowe wydanie „GW” z dodatkiem wspiera kampania promocyjna prowadzona w telewizji (TVN 24, Polsat News) i w internecie (media społecznościowe), a także autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl.

(PAZ, 30.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.