Dział: INTERNET

Dodano: Październik 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska za 75 mln zł kupuje Extradom.pl

Extradom.pl działa od 2000 roku (screen: extradom.pl)

Wirtualna Polska Holding SA kupuje 100 proc. udziałów w spółce Extradom.pl, specjalizującej się w sprzedaży projektów architektonicznych on-line. Cena wynosi 75 mln zł.

WP Holding poinformowała w komunikacie, że płatność nastąpi w dwóch ratach i zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z kredytu. Pierwsza rata (52,9 mln zł) ma być zapłacona w terminie 10 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Druga rata, w wysokości 6,5 mln zł, ma być zapłacona między 5 a 15 grudnia.

Jak poinformowała spółka, strony umowy ustaliły, że pozostała część kwoty transakcji (15,5 mln zł), będzie płatna w terminach i kwotach określonych w umowie.

"Traktujemy tę akwizycję jako wejście w rynek e-commerce budownictwa jednorodzinnego" - mówi cytowany w komunikacie Jacek Świderski, prezes WP Holding.

Extradom.pl działa od 2000 roku. Spółka oprócz sprzedaży projektów architektonicznych, stworzyła portal społecznościowy dla osób budujących domy.

Wirtualna Polska Holding prowadzi m.in. serwisy tematyczne w obszarze turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl i eHoliday.pl), mody (Domodi.pl i Allani.pl), urządzania wnętrz (Homebook.pl) i usług finansowych (TotalMoney.pl).

(GDYJ, PAP, 29.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Artur Birnbaum dyrektorem ds. badań i strategii Gazeta.pl

Artur Birnbaum jest związany z portalem Gazeta.pl od 2011 roku, Ewelina Kościkiewicz od 2014 roku (fot. materiały prasowe)

Artur Birnbaum objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. badań i strategii portalu Gazeta.pl. Z kolei Ewelina Kościkiewicz została kierownikiem działu analiz biznesowych.

Birnbaum będzie odpowiadał za analizy biznesowe oraz strategiczne Gazeta.pl oraz za dział wzrostu zasięgu portalu. Kierownikiem zespołu ds. wzrostu w Gazeta.pl pozostaje Marta Hildebrand.

Kościkiewicz będzie zarządzać utrzymaniem i rozwojem narzędzi pomiarowych Agory, analityką serwisów Gazeta.pl oraz analityką biznesową.

Artur Birnbaum pracuje w Gazeta.pl od 2011 roku, od trzech lat był kierownikiem działu badań i analiz Gazeta.pl. Prowadził m.in. polską edycję World Internet Project 2013. Reprezentuje Agorę w Polskich Badaniach Internetu (PBI) jako członek stałego zespołu metodologicznego. Wcześniej pracował na stanowisku analityka rynku w łódzkim oddziale „Gazety Wyborczej”.

Ewelina Kościkiewicz zaczynała pracę nad analizami internetowymi od produkcji i rozwoju polskiego badania internetu (Megapanel PBI) w Gemius SA. Od 2014 roku jest analitykiem rynku w portalu Gazeta.pl.

(PD, 31.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.