Dział: RADIO

Dodano: Październik 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Decyzja w sprawie prezesa Polskiego Radia ma zapaść w listopadzie

W listopadzie ma zostać wybrany prezes Polskiego Radia. Możliwe, że spółką dalej kierować będzie Andrzej Rogoyski - ustalił "Presserwis".

6 sierpnia rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła dotychczasowego prezesa Jacka Sobalę i oddelegowała ze swojego składu do kierowania spółką Andrzeja Rogoyskiego. Stan ten miał trwać trzy miesiące.

Choć na giełdzie potencjalnych następców Jacka Sobali pojawiały się różne nazwiska (m.in. dyrektora portalu Polskieradio.pl Piotra Chęcińskiego i wicedyrektora biura handlu TVP Macieja Chmiela), nasi informatorzy twierdzą, że wciąż nie ma kandydata na prezesa Polskiego Radia.

W grę wchodzi pozostawienie stanu obecnego, czyli Polskim Radiem nadal kierowałby Andrzej Rogoyski, ale już jako prezes. Od jednego z polityków PiS usłyszeliśmy, że radio publiczne jest obecnie dobrze zarządzane. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w sierpniu mówił "Presserwisowi": "Spółka Polskie Radio ma stabilne kierownictwo z doświadczonym prawnikiem Andrzejem Rogoyskim na czele i w pełni wykonuje swoje statutowe cele". Kiedy można spodziewać się wyboru prezesa Polskiego Radia? - Myślę, że decyzja zostanie podjęta w listopadzie - odpowiada dziś Czabański. Pytany, czy faktycznie możliwe jest, że stanowisko prezesa na stałe obejmie Rogoyski, ucina: - Przed posiedzeniem RMN nie będę rozmawiał o kandydaturach.

Innym wariantem jest oddelegowanie Andrzeja Rogoyskiego do wykonywania czynności prezesa Polskiego Radia na kolejne trzy miesiące.

Do Rady Mediów Narodowych w sprawie radia list otwarty napisał dziennikarz Tomasz Wybranowski, który startował w 2017 roku w konkursie na prezesa Polskiego Radia. Przez miesiąc kierował Polskim Radiem dla Zagranicy. "Kolejny miesiąc w Polskim Radiu trwa okres bezkrólewia, po odwołaniu prezesa Jacka Sobali. Anteny Polskiego Radia tracą słuchaczy i nikt nie zastanawia się, dlaczego tak się dzieje" - napisał Wybranowski.

(KOZ, 26.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Październik 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kusy za Pawła Sztompke szefem muzycznym radiowej Jedynki

Marcin Kusy został szefem muzycznym Jedynki (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Program I Polskiego Radia zmienił szefa muzycznego: Pawła Sztompke zastąpił Marcin Kusy - dowiedział się "Presserwis".

Paweł Sztompke pozostaje w zespole Jedynki - razem z Marcinem Kusym jest wśród gospodarzy popołudniowej "Muzycznej Jedynki" i wieczornego "Tu jest muzyka".

Paweł Sztompke, związany z Polskim Radiem od 1977 roku, szefem muzycznym Jedynki został w 2015 roku, kiedy dyrektorem anteny był jeszcze Kamil Dąbrowa.

Marcin Kusy wcześniej pracował m.in. w stołecznym Radiu Kolor i Radiu Warszawa Praga. 

To kolejne zmiany w Programie I - wcześniej stanowisko wicedyrektora stracił Robert Tekieli, a władze Polskiego Radia zdecydowały o zakończeniu współpracy z Moniką Tarką i Robertem Kilenem, prowadzącymi tegoroczne "Lato z radiem".

(KOZ, 26.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.