Temat: na weekend

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serialowa bitwa o polskiego widza

Od lewej: Magdalena Boczarska ("Pod powierzchnią"), Grzegorz Damięcki ("Nielegalni") oraz Kamil Nożyński ("Ślepnąc od świateł")

W ciągu tygodnia na trzech antenach pojawią się nowe polskie seriale, które mogą być hitami tej jesieni: "Nielegalni", "Pod powierzchnią" oraz "Ślepnąc od świateł". 

„Nielegalni” - premiera 21 października o godz. 21.30 w Canal+

Press

„Nielegalni” - premiera 21 października o godz. 21.30 w Canal+ (fot. materiały prasowe)

Reżyserzy kinowych hitów adaptują powieść Severskiego.

Fabuła

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Obsada

Grzegorz Damięcki ("Belfer"), Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Sylwia Juszczak („Odwróceni") oraz Filip Pławiak („Czerwony pająk”). 

Twórcy

Odcinki 1-5 wyreżyserował Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”), odcinki 6-10 Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”). Autorami zdjęć są: Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz. Za scenariusz do „Nielegalnych” odpowiadają: Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak. Producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska i Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

"Nielegalni" - warto wiedzieć


Platforma NC+ dzień przed premierą antenową udostępni dwa pierwsze odcinki „Nielegalnych" w serwisach NC+ GO TV i NC+ GO i kolekcjach Canal+ Vod 4K oraz Canal+ Vod. Dodatkowo tego samego dnia i w ramach tych samych usług abonenci zobaczą z ponadtygodniowym wyprzedzeniem odcinek trzeci.

„Pod powierzchnią” - premiera 21 października o godz. 21.30 w TVN

Press

„Pod powierzchnią” - premiera 21 października o godz. 21.30 w TVN (fot. materiały prasowe)

Twórca „Rewersu” opowie o namiętności, kłamstwach i tajemnicach.

Fabuła

Bartek to dyrektor płockiego liceum, który wspólnie z Martą, nauczycielką języka polskiego, tworzy pozornie kochające się małżeństwo. Strata dziecka powoduje, że para przeżywa poważny kryzys. Maciek jest ojcem Oli, która po latach pobytu z matką w Szwajcarii wraca do Polski i ponownie trafia pod jego opiekę. Czy będzie w stanie odbudować więź ze zbuntowaną nastolatką, która obwinia go o rozpad rodziny?

Obsada

Magdalena Boczarska („Sztuka kochania”), Bartłomiej Topa („Drogówka”), Łukasz Simlat („Amok”), Maria Kowalska (debiut na ekranie).

Twórcy

Serial jest oryginalnym projektem stacji TVN. Autorkami pomysłu są: Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz (główna scenarzystka), Karolina Izert (producentka) i Marta Grela (szefowa Zespołu Produkcji Fabularnych). Ośmioodcinkowy obraz reżyseruje Borys Lankosz („Rewers”), laureat wielu nagród, w tym Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Autorem zdjęć jest operator Bogumił Godfrejów („Męska sprawa”), nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny.

"Pod powierzchnią" - warto wiedzieć


Prapremierowe odcinki, wcześniej niż w telewizji, będą dostępne w Player.pl.

„Ślepnąc od świateł” - premiera 27 października o godz. 22 w HBO

Press

„Ślepnąc od świateł” - premiera 27 października o godz. 22 w HBO (fot. materiały prasowe)

Siedem dni z życia kokainowego dilera.

Fabuła

Ośmioodcinkowy serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka to historia warszawskiego dilera kokainy Kuby, który obraca się w kręgu lokalnych gangsterów. Do jego klientów należą też m.in. politycy, muzycy, celebryci, hipsterzy oraz bogate panie domu. Zmęczony pracą Kuba postanawia wyjechać do Argentyny. Przez tydzień, który dzieli go od wyjazdu, musi uporządkować swoje sprawy i skonfrontować się z dotychczasowym życiem. W tym samym czasie z więzienia wychodzi gangster Dario.

Obsada

Kamil Nożyński (debiut na ekranie), któremu towarzyszą: Marta Malikowska („Drogi wolności”), Robert Więckiewicz („Kler”), Jan Frycz („Hiszpanka”), Cezary Pazura („Pitbull. Ostatni pies”) oraz Janusz Chabior („Służby specjalne”). 

Twórcy

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Całość wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, twórca „Hardkor Disko”. Scenariusz jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert.

„Ślepnąc od świateł” - warto wiedzieć


W dniu premiery serialu wszystkie odcinki zostaną udostępnione w serwisie HBO GO. 

(PAZ, 19.10.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Laureatka Pulitzera: ludzie uważają, że media ich nie...
Freelancerzy mają dość
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: na weekend

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stopklatka TV, Kino Polska i Kino Polska Muzyka mają nowych dyrektorów programowych

Jowita Buchman została dyrektor programową kanału Stopklatka TV, Paweł Zająkała - Kino Polska, a Marzena Mikłaszewicz - Kino Polska Muzyka.

Jowita Buchman, związana z Kino Polska TV SA od 2010 roku, od marca 2017 roku była dyrektor programową Kino Polska. Po tym jak została dyrektor programową Stopklatki, na stanowisku w Kino Polska zastąpił ją Paweł Zająkała, który od 2017 roku był redaktorem naczelnym tego kanału (stanowisko to nie będzie obsadzone). W Kino Polska TV pracuje od 2006 roku.

Hanna Baka, która była dyrektorem programowym Stopklatki TV od lutego, rozstaje się z nadawcą Kino Polska TV SA. Wcześniej kierowała telewizjami: Metro, Fokus TV i Ale Kino+.

Z kolei stanowisko dyrektora programowego Kino Polska Muzyka objęła Marzena Mikłaszewicz. Zastąpiła ona Rafała Freyera, który pozostaje dyrektorem programowym Zoom TV. Mikłaszewicz od 2011 roku była kierownikiem anteny Kino Polska Muzyka.

Na stanowisko dyrektora ds. zakupów programowych Kino Polska TV awansowała Magdalena Błasiak-Bielińska, wcześniej dyrektor ds. zakupów programowych w Stopklatce SA. Błasiak-Bielińska zajęła miejsce Doroty Zwierzchowskiej, która objęła stanowisko content strategy.

"Nowa struktura organizacyjna, którą układamy po tegorocznych przejęciach, powinna przyczynić się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju naszej spółki" - stwierdza w komunikacie prasowym Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

(KOZ, 21.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.