Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizje szykują wieczory wyborcze

Tak wyglądało studio TVP przed czterema laty (screen: Youtube.com/DVBShots)

TVP Info, TVN 24, Polsat News i Wirtualna Polska szykują na niedzielę 21 października wieczory wyborcze.

W TVP Info wieczór wyborczy poprowadzą: Edyta Lewandowska, Michał Adamczyk i Krzysztof Ziemiec. Część programu nadawana będzie również w TVP 1 (od 20.55 do 21.30).

W TVN 24 wieczór wyborczy rozpocznie się o 20.45. Gospodarzem programu będzie Anita Werner. Sondażowe wyniki skomentują goście Justyny Pochanke, a następnie Moniki Olejnik, Konrada Piaseckiego i Małgorzaty Łaszcz. Analizy wyników sondażowych przedstawi w wirtualnym studiu Igor Sokołowski, a Radosław Mróz będzie zbierał reakcje polityków i komentarze internautów.

W Polsat News wieczór wyborczy "Polska wybiera. 2018" będzie emitowany od 20.30 do 1 w nocy. Między 20.55 a 21.10 ma być równolegle transmitowany również na antenie Polsatu. Program poprowadzą: Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Planowane są m.in. relacje reporterów ze sztabów wyborczych, a także rozmowy z gośćmi w studiu.

Wspólny wieczór wyborczy zorganizują Telewizja WP i portal Wp.pl, rozpocznie się o 20.50. Jego gospodarzami będą Marek Kacprzak i Tomasz Machała. Pierwszą część oglądać będzie można w Telewizji WP i portalu Wp.pl, a drugą jedynie w internecie. W studiu pojawią się politycy, eksperci i publicyści.

Badanie exit poll dla TVP, TVN i Polsatu zrealizuje Ipsos.

(KOZ, 18.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie nałoży kary na TVN za wypowiedź Przybylika w "Szkle kontaktowym"

- Okazuje się, że są tacy, co nawet słuchać ze zrozumieniem nie potrafią - mówił Marek Przybylik, odnosząc się do zarzutów wicepremiera Piotra Glińskiego (screen: Szklokontaktowe.tvn24.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie nałoży kary na TVN w związku ze  słowami Marka Przybylika, współprowadzącego satyryczne "Szkło kontaktowe" w TVN 24. Wicepremier Piotr Gliński doszukał się w programie nawoływania do wypowiedzenia przez policję posłuszeństwa władzy.

20 lipca w "Szkle kontaktowym" wyemitowano materiał o działaniach policjantów wobec protestujących przed Sejmem. Przybylik skomentował: "Niech policjanci nie walczą z demonstrantami, niech walczą o swoje z politykami". Najprawdopodobniej te słowa wicepremier uznał za nawoływanie do "wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej". KRRiT wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające.

Jak informuje Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Rady, po analizie materiałów przekazanych przez TVN przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski skierował do nadawcy pismo. Kołodziejski zwrócił w nim uwagę, że "zasada dziennikarskiej odpowiedzialności za słowo wymaga unikania jakichkolwiek stwierdzeń o dwuznacznym wydźwięku, szczególnie jeśli dyskusja dotyczy spraw wymagających dużej społecznej wrażliwości".

"Słowa redaktora Marka Przybylika, ze względu na okoliczności, w których padły - demonstracja opozycji - mogły być przez telewidzów odebrane jako nawoływanie do nieposłuszeństwa skierowane do funkcjonariuszy państwowych" – przekazała nam rzeczniczka prasowa KRRiT.

(GDYJ, 18.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.