Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wycięła z internetowej wersji "Wiadomości" materiał o Nielsenie

(screen Wiadomosci.tvp.pl)

Telewizja Polska, udostępniając w internecie "Wiadomości" TVP 1 z 4 października, wycięła materiał krytykujący firmę telemetryczną Nielsen Audience Measurement.

W materiale, autorstwa Macieja Sawickiego, była m.in. mowa o tym, że Nielsen jest oskarżany na całym świecie o manipulacje, a TVP traci przez niego miliony złotych. Wypowiadali się w nim redaktor naczelny Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski i publicysta Adrian Stankowski. Materiał o Nielsenie był wyemitowany jako ostatni, przed rozmową z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jednak na stronie Wiadomosci.tvp.pl z tego wydania "Wiadomości" materiał o Nielsenie zniknął.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski przekazał "Presserwisowi", że materiał nie został opublikowany w internecie "z uwagi na ograniczenia licencyjne wykorzystanych w nim zdjęć filmowych". "Chodzi o ujęcia z meczu Ligii Mistrzów. Jest to standardowa procedura w ww. przypadkach" - wyjaśnił Olechowski w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe.

Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykuje panel Nielsena, bo jego zdaniem wyniki oglądalności TVP są wyższe od wykazywanych przez Nielsena.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oddziały TVP mają produkować więcej programu dla TVP 1 i TVP 2

Minimalny udział programów wyprodukowanych przez ośrodki regionalne Telewizji Polskiej w TVP 1 i TVP 2 w 2019 roku ma być wyższy niż w 2018 roku.

Zgodnie z uchwałą Rady Mediów Narodowych w 2019 roku programy wyprodukowane przez ośrodki mają łącznie stanowić w TVP 1, TVP 2 i TVP Polonia nie mniej niż 688 godzin, czyli o blisko 55 godzin więcej, niż w 2018 roku. W przypadku TVP 1 oznaczać będzie to wzrost ze 102 do 254 godzin, a w TVP 2 – z 85 do 104 godzin. W TVP Polonia minimum obniżono – z 401 do 349 godzin.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.