Temat: Grand Video Awards

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igor Leśniewski: "Cała prawda o Magiku” opowiada o ważnej postaci hip-hopu

Igor Leśniewski (fot. Adam Kozak/"Press")

Igor Leśniewski (Ajgor Ignacy) stworzył film „Cała prawda o Magiku”, który zwyciężył w Grand Video Awards 2018 w kategorii Kultura.

- Sytuacja, jaka przydarzyła się Piotrowi Łuszczowi „Magikowi”, jest tragiczna. Trudno pojąć, dlaczego jego samobójstwo jest powodem do śmiechu i drwin w internecie. Film przypomina historię tego artysty i opowiada o bardzo ważnej postaci w polskim hip-hopie. Bardzo denerwowało mnie to, że tak ważna, legendarna osoba jest dziś nieszanowana i hejtowana w internecie. Chciałem na to odpowiedzieć i internauci to super odebrali - opowiada Igor Leśniewski.

(GDYJ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Video Awards

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Julian Frysztacki: paryskie katakumby to była moja Mekka

Julian Frysztacki (fot. Adam Kozak/"Press")

Julian Frysztacki, laureat Grand Video Awards w kategorii Hobby, przyznaje, że odwiedzanie opuszczonych miejsc i ruin to jego pasja z dzieciństwa, a odwiedzenie paryskich katakumb było jego głównym celem od momentu uruchomienia kanału.

- Mój kanał obraca się głównie wokół eksploracji miejskiej. Odwiedzam miejsca opuszczone i niedostępne. Ten pomysł narodził się pięć lat temu i trwa bez przerwy. Od dziecka biegałem po takich dziurach i ruinach – taka była moja pasja od zawsze. Potem stwierdziłem, że będę robił o tym filmy – mówi Julian Frysztacki.

W materiale wideo, za który zdobył nagrodę GVA, opowiada o paryskich katakumbach. Jest to system ponad 300 km korytarzy, wypełnionych ludzkimi szczątkami i zasiedlanych przez katafilów, czyli zamkniętą społeczność ludzi związanych z tym miejscem. - To była moja Mekka, bardzo chciałem tam dotrzeć odkąd tylko zacząłem prowadzić ten kanał. Udało się to w końcu niecały rok temu - opowiada.

(PD, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.