Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie: prezes TVP łamie ustawę o rtv i powinien odejść

Jacek Kurski (fot. Simona Supino/"Press")

Towarzystwo Dziennikarskie domaga się dymisji prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, zarzucając mu łamanie ustawy o radiofonii i telewizji w okresie przed wyborami samorządowymi. TVP nie komentuje sprawy.

TD przeprowadziło dwutygodniowy (od 24 września do 7 października) monitoring "Wiadomości" TVP. Według TD politycy rządzącej prawicy zajmują w głównym programie informacyjnym telewizji publicznej ponad 70 proc. czasu bezpośrednich wypowiedzi wszystkich kandydatów. Natomiast kandydaci spoza głównych partii politycznych są w "Wiadomościach" pomijani.

Według TD w "Wiadomościach" TVP nie ma pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności, wymaganych od mediów publicznych przez prawo. "Zamiast nich jest wszechobecny słowotok pisowskiego katechizmu: władza jest dobra, opozycja jest zła" - czytamy w oświadczeniu TD.

TD ocenia, że propaganda wyborcza w telewizji publicznej jest sprzeczna z wszelkimi kodeksami etycznymi mediów, w tym samej TVP, a także z zaleceniami Biura OBWE, monitorującego wybory w Europie.

Centrum Informacji TVP przekazało nam, że Telewizja Polska nie komentuje oświadczenia TD.

(GDYJ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Juliusz Machulski reżyserem nowego serialu Canal+

Wśród twórców serialu jest Juliusz Machulski (fot. materiały prasowe)

Canal+ rozpoczął zdjęcia do kryminalnego serialu komediowego ”Mały zgon”.

”To kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur” - zapowiada Canal+.

Wśród twórców serialu znajdują się: Juliusz Machulski (producent kreatywny i reżyser),Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) i Piotr Domalewski (scenariusz). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka. Pierwotny pomysł serialu opracował Łukasz Żukowski na zlecenie i pod nadzorem ADHD Warsaw. Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe Zebra.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.