Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie: prezes TVP łamie ustawę o rtv i powinien odejść

Jacek Kurski (fot. Simona Supino/"Press")

Towarzystwo Dziennikarskie domaga się dymisji prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, zarzucając mu łamanie ustawy o radiofonii i telewizji w okresie przed wyborami samorządowymi. TVP nie komentuje sprawy.

TD przeprowadziło dwutygodniowy (od 24 września do 7 października) monitoring "Wiadomości" TVP. Według TD politycy rządzącej prawicy zajmują w głównym programie informacyjnym telewizji publicznej ponad 70 proc. czasu bezpośrednich wypowiedzi wszystkich kandydatów. Natomiast kandydaci spoza głównych partii politycznych są w "Wiadomościach" pomijani.

Według TD w "Wiadomościach" TVP nie ma pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności, wymaganych od mediów publicznych przez prawo. "Zamiast nich jest wszechobecny słowotok pisowskiego katechizmu: władza jest dobra, opozycja jest zła" - czytamy w oświadczeniu TD.

TD ocenia, że propaganda wyborcza w telewizji publicznej jest sprzeczna z wszelkimi kodeksami etycznymi mediów, w tym samej TVP, a także z zaleceniami Biura OBWE, monitorującego wybory w Europie.

Centrum Informacji TVP przekazało nam, że Telewizja Polska nie komentuje oświadczenia TD.

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(GDYJ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.