Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program Bierzyńskiego w Wirtualnej Polsce

Pierwszy odcinek "Bierzyński na żywca" pojawił się na Newsweek.pl 10 maja (screen: Youtube.com/Jakub Bierzyński)

Po tym jak Newsweek.pl zrezygnował z programu internetowego "Bierzyński na żywca" prowadzonego przez Jakuba Bierzyńskiego, prezesa OMD, będzie on kontynuowany w portalu Wirtualna Polska - ustalił "Presserwis". 

Newsweek.pl zrezygnował z programu na początku października, po tym jak Bierzyński oświadczył, że doradza prezydentowi Słupska Robertowi Biedroniowi. Redakcja "Newsweeka" z tego powodu zerwała współpracę z prezesem OMD.

Program "Bierzyński na żywca" zadebiutował 10 maja - kolejne odcinki udostępniane były na fanpage'u tygodnika "Newsweek Polska" na Facebooku w czwartki o godz. 20. Formuła zakładała rozmowę Jakuba Bierzyńskiego z zaproszonym gościem, do której włączali się widzowie.

Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego, potwierdził w rozmowie z "Presserwisem", że program Bierzyńskiego ma wystartować w Wirtualnej Polsce w połowie listopada. Nie wiadomo jeszcze, czy zachowa dotychczasową nazwę. Kolejne odcinki mają być udostępniane raz w tygodniu, wieczorem, na stronie głównej Wp.pl.

(IKO, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wpolityce.pl zamieścił jako swoje zdjęcie z uroczystości, na którą nie wpuszczono mediów

Zdjęcie z zamkniętej dla mediów uroczystości w Pałacu Prezydenckim pojawiło się przy artykule w serwisie Wpolityce.pl (screen: Wpolityce.pl)

Mimo że dziennikarze nie zostali wpuszczeni na uroczystości powołania nowych sędziów Sądu Najwyższego, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, serwis Wpolityce.pl (Fratria) zamieścił zdjęcie z tego wydarzenia i podpisał jako swoje.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda powołał sędziów do trzech izb Sądu Najwyższego. Na uroczystość nie zostali wpuszczeni dziennikarze, o czym zostali poinformowani rano przez Kancelarię Prezydenta. Jednak portal Wpolityce.pl przy swoim artykule zamieścił zdjęcie z uroczystości. Jako autora zdjęcia podpisano „wPolityce.pl”. „Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na nominację nowych sędziów do #SN. Rozumiem, że Kancelaria @prezydentpl pracowników portalu wpolityce nie uznaje za dziennikarzy. Bo z podpisu zdjęcia wynika, że ich przedstawiciel mógł jednak wejść” - napisał na Twitterze reporter radia RMF FM Patryk Michalski.

Rzecznik prezydenta i wiceszef Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski pytany na konferencji prasowej o kwestię niezaproszenia mediów na uroczystość i zdjęcie opublikowane przez Wpolityce.pl odpowiedział: - Media akurat na tego typu wydarzenia nie są zapraszane, ponieważ taki jest zwyczaj i zgodnie z tym postępujemy. Natomiast nie wiem, jeżeli chodzi o wPolityce, proszę mi wybaczyć. Sprawdzę, nie jestem w stanie w tej chwili na to pytanie odpowiedzieć".

W rozmowie z "Presserwisem" Spychalski zapewnił, że na uroczystości nie było przedstawicieli mediów. - Podejrzewam, że któryś z gości sędziów zrobił zdjęcie i je wysłał redakcji. Ale nie ukrywam, że jesteśmy w mało komfortowej sytuacji - powiedział Spychalski.

Redaktor naczelna Wpolityce.pl Marzena Nykiel na zadane przez nas pytanie, w jaki sposób zdjęcie z zamkniętej dla mediów uroczystości pojawiło się w serwisie, odpowiada tylko: - Zdobyliśmy je. Nie chciała jednak ujawniać, w jaki sposób.

(PD, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.