Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa, album i specjalna strona na 100-lecie PAP

(screen: 110lat.pap.pl)

Polska Agencja Prasowa z okazji 100 lat istnienia przygotowała rocznicową stronę internetową, wystawę fotograficzną oraz album dokumentujący historię Polski w ostatnim stuleciu. 

Pod adresem 100lat.pap.pl działa serwis poświęcony historii agencji. Z okazji 100 lat jej działalności wydano też album zawierający ponad 150 fotografii ukazujących wydarzenia historyczne oraz codzienne życie Polaków od 1918 roku.

Do 27 listopada w galerii Art Walk przy pl. Europejskim w Warszawie można oglądać przygotowaną przez PAP wystawę fotograficzną poświęconą historii Polski. 

Polska Agencja Prasowa (PAP) kontynuuje działalność powstałej w 1918 roku Polskiej Agencji Telegraficznej (PAT). 

(PAP, PAZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Wanat zdobyła Nagrodę im. Beaty Pawlak

Ewę Wanat nagrodzono za książkę "Deutsche nasz. Reportaże berlińskie” (screen Facebook.com/Nagroda im. Beaty Pawlak)

Tegoroczną Nagrodę im. Beaty Pawlak otrzymała Ewa Wanat, autorka książki reporterskiej "Deutsche nasz. Reportaże berlińskie”.

Wanat w swojej książce porusza zagadnienie, jak to się stało, że Niemcy, którzy doprowadzili do wybuchu II wojny światowej, są teraz jednym z najbardziej otwartych społeczeństw Europy. Autorka opowiada o skutkach polityki przyjmowania imigrantów i otwierania się na różnorodność – pokazuje dzisiejszych berlińczyków i nowe Niemcy, które są tworzone przez gastarbeiterów i ich potomków, uchodźców, dawnych polskich emigrantów, anarchistów, prostytutki, społeczności LGBT, a przede wszystkim samych Niemców.

Ewa Wanat w latach 2003-2012 była szefową radia Tok FM, w latach 2013-2015 redaktor naczelną i dyrektor programową publicznego mazowieckiego Radia RDC. Od maja 2016 roku mieszka w Berlinie.

Podczas gali po raz drugi rozstrzygnięty został też konkurs Stowarzyszenia Filmowego ”Dziki Bez” dla początkujących autorów na reportaż o spotkaniu kultur "Palma warszawska. Drzewo poznania swojego i obcego”. Nagrodzono Katarzynę Stańczak (opiekun - Grzegorz Szymanik) za tekst opowiadający o kierowcach Ubera: ”Polska to przypadek, ale być może szczęśliwy". Ukaże się on w ”Dużym Formacie”, dodatku ”Gazety Wyborczej” w najbliższy poniedziałek 15 października.

Beata Pawlak zginęła 12 października 2002 roku w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. Nagroda jej imienia przyznawana jest od 2003 roku za publikacje na temat innych kultur, religii i cywilizacji.

(KOZ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.