Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PIKE chce, by UOKiK sprawdził, czy Polsat nie ogranicza konkurencji ws. kanałów

Na kanałach Polsat Sport Premium można oglądać mecze Ligi Mistrzów (screen: YouTube.com/Polsat Sport)

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej chce, aby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy Polsat nie ogranicza konkurencji w zakresie dostępności kanałów Polsat Sport Premium.

Prezes PIKE Jerzy Straszewski złożenie zawiadomienia do UOKiK w tej sprawie zapowiedział w środę podczas konferencji Izby w Łodzi, o czym poinformował Forbes.pl. Cytowany przez serwis Straszewski mówił, że kablówki dostały od Polsatu wyjątkowo mało czasu na rozpatrzenie oferty udostępnienia kanałów Polsat Sport Premium. Opowiadał, że "były to trzy czy cztery dni, wliczając w to weekend", a tryb ich zaproponowania szef PIKE określił jako "postawienie ultimatum".

Spośród największych sieci kablowych kanały Polsat Sport Premium włączyło tylko UPC. Są dostępne także na platformach Cyfrowy Polsat i NC+.

Polsat w środę nie odniósł się do zapowiedzi PIKE.

(KOZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.