Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PIKE chce, by UOKiK sprawdził, czy Polsat nie ogranicza konkurencji ws. kanałów

Na kanałach Polsat Sport Premium można oglądać mecze Ligi Mistrzów (screen: YouTube.com/Polsat Sport)

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej chce, aby Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy Polsat nie ogranicza konkurencji w zakresie dostępności kanałów Polsat Sport Premium.

Prezes PIKE Jerzy Straszewski złożenie zawiadomienia do UOKiK w tej sprawie zapowiedział w środę podczas konferencji Izby w Łodzi, o czym poinformował Forbes.pl. Cytowany przez serwis Straszewski mówił, że kablówki dostały od Polsatu wyjątkowo mało czasu na rozpatrzenie oferty udostępnienia kanałów Polsat Sport Premium. Opowiadał, że "były to trzy czy cztery dni, wliczając w to weekend", a tryb ich zaproponowania szef PIKE określił jako "postawienie ultimatum".

Spośród największych sieci kablowych kanały Polsat Sport Premium włączyło tylko UPC. Są dostępne także na platformach Cyfrowy Polsat i NC+.

Polsat w środę nie odniósł się do zapowiedzi PIKE.

(KOZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie: prezes TVP łamie ustawę o rtv i powinien odejść

Jacek Kurski (fot. Simona Supino/"Press")

Towarzystwo Dziennikarskie domaga się dymisji prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, zarzucając mu łamanie ustawy o radiofonii i telewizji w okresie przed wyborami samorządowymi. TVP nie komentuje sprawy.

TD przeprowadziło dwutygodniowy (od 24 września do 7 października) monitoring "Wiadomości" TVP. Według TD politycy rządzącej prawicy zajmują w głównym programie informacyjnym telewizji publicznej ponad 70 proc. czasu bezpośrednich wypowiedzi wszystkich kandydatów. Natomiast kandydaci spoza głównych partii politycznych są w "Wiadomościach" pomijani.

Według TD w "Wiadomościach" TVP nie ma pluralizmu, bezstronności, wyważenia i niezależności, wymaganych od mediów publicznych przez prawo. "Zamiast nich jest wszechobecny słowotok pisowskiego katechizmu: władza jest dobra, opozycja jest zła" - czytamy w oświadczeniu TD.

TD ocenia, że propaganda wyborcza w telewizji publicznej jest sprzeczna z wszelkimi kodeksami etycznymi mediów, w tym samej TVP, a także z zaleceniami Biura OBWE, monitorującego wybory w Europie.

Centrum Informacji TVP przekazało nam, że Telewizja Polska nie komentuje oświadczenia TD.

(GDYJ, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.