Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Galopujący Major i Ziemowit Szczerek wśród komentatorów „Krytyki Politycznej”

Ziemowit Szczerek będzie pisał felietony dla "Krytyki Politycznej" (screen: Youtube.com/Xiegarnia.pl)

„Krytyka Polityczna” poszerza grono komentatorów i felietonistów. Teksty nowych autorów będą dostępne w wydaniu drukowanym pisma oraz na stronie Krytykapolityczna.pl.

Stałym współpracownikiem został bloger Galopujący Major, którego teksty ukazywały się dotąd w dziale Opinie portalu Gazeta.pl. Dział został zawieszony, a dotychczasowi autorzy otrzymywali od redakcji informację, że nie będą dostawali regularnych zamówień na teksty. Felietony Galopującego Majora będą publikowane na stronie Krytykapolityczna.pl. Od środy teksty tego autora ukazują się też na stronie internetowej "Super Expressu" - Se.pl. 

Stałymi felietonistami „Krytyki Politycznej” zostali: pisarz, publicysta i laureat Paszportu „Polityki” Ziemowit Szczerek oraz kulturoznawczyni i autorka komiksów Olga Wróbel.

Stałymi współpracownikami redakcji zostali: publicysta ekonomiczny Piotr Wójcik i adiunktka na Wydziale Orientalistycznym UW Weronika Rokicka. Na stałe do redakcji dołącza także Kaja Pluto, dotąd felietonistka i autorka tekstów na Krytykapolityczna.pl. Będzie współtworzyć codzienne wydania serwisu.

(PD, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Helsińska dostała grant na pomoc prawną dziennikarzom

(fot.Pixabay.com)

Helsińska Fundacja Praw Człowieka dostała grant na świadczenie pomocy prawnej dziennikarzom i blogerom.

Projekt realizowany będzie przez rok w ramach wsparcia finansowego międzynarodowej organizacji Media Legal Defense Initiative. Za jego realizację odpowiadają prawnicy fundacji: Katarzyna Wiśniewska, Dominika Bychawska-Siniarska i Konrad Siemaszko.

Chodzi o sprawy dotyczące m.in. zagrożeń dla tajemnicy dziennikarskiej. - Są to sprawy, w których podmioty publiczne występują przeciwko dziennikarzom, na przykład w zakresie prawa prasowego, a także te dotyczące zwolnień dziennikarzy z mediów publicznych - mówi Dominika Bychawska-Siniarska z zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

(GDYJ, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.