Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przesunięto premierę powieści na podstawie scenariusza filmu „Kler”

W powieści pojawią się postaci znane z filmu „Kler”, jak np. ksiądz Trybus, w którego wcielił się Robert Więckiewicz (fot. YouTube/Kino Świat)

Oparta na scenariuszu filmu „Kler” powieść Piotra Głuchowskiego "Nic co ludzkie" ukaże się w listopadzie, choć wcześniej zapowiadano jej premierę pod koniec września. Główną bohaterką jest dziennikarka.

Licząca 800 stron książka miała mieć premierę w tym samym tygodniu co film Wojciecha Smarzowskiego i ukazać się pod tytułem „Kler”. Film wszedł na ekrany kin 28 września, ale książki do dziś nie ma w księgarniach. Jej autorem jest dziennikarz „Gazety Wyborczej” Piotr Głuchowski. Po odpowiedź na pytania o powieść odsyła do Wydawnictwa Agora.

Redaktor naczelny wydawnictwa Paweł Goźliński napisał w SMS: „Premiera powieści »Nic co ludzkie« najprawdopodobniej 28 listopada. Takie są ostateczne ustalenia między wydawcą i twórcami filmu”.

Piotr Głuchowski w rozmowie z Sebastianem Łupakiem, która ukazała się w portalu Wp.pl 10 sierpnia, opowiadał: „Najpierw powstał scenariusz, który napisali Wojtek Smarzowski i Wojciech Rzehak. Potem powstała drabinka powieści, którą robiliśmy we trójkę. Ja napisałem szkic powieści, a Wojtek i Wojciech się do niego odnieśli, porobili swoje poprawki. Z jednymi pomysłami się godzili, z innymi nie” - mówił Głuchowski.

Dodał też, że główną bohaterką książki jest dziennikarka, którą w filmie „Kler” gra Katarzyna Herman. Na kartach powieści pojawią się też znani z filmu księża Trybus, Lisowski i Kukuła.

(PAZ, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.