Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz S. po awanturze w pociągu z zarzutami prokuratorskimi

(fot. Pixabay.com)

Gdyńska prokuratura postawiła dwa zarzuty Łukaszowi S., dziennikarzowi TVP Gdańsk, który w lutym w pociągu pendolino miał wulgarnie znieważyć policjanta, dwóch funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i pracownika PKP - informuje Trojmiasto.wyborcza.pl.

Łukasz S. miał  w pendolino grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską Telewizji Polskiej. Według policjantów S. był nietrzeźwy, wulgarny i agresywny. Czyn zakwalifikowano jako chuligański.

Po ujawnieniu sprawy w lutym tego roku Łukasz S. został zawieszony przez władze stacji i przestał realizować sondy do programu „Minęła 20” Michała Rachonia w TVP Info. Już po miesiącu został jednak przywrócony do pracy m.in. jako prowadzący „Forum Panoramy” w gdańskim oddziale TVP.

Po ośmiu miesiącach postępowania Prokuratura Rejonowa w Gdyni postawiła mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znieważenia funkcjonariuszy publicznych będących na służbie - w tym wypadku chodzi o policjanta i dwóch funkcjonariuszy SOK. Za przestępstwo z art. 226 par. 1 grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Drugi zarzut postawiony został z art. 216 par. 1, który mówi o „publicznym znieważeniu osoby” – chodzi o kierownika pociągu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje ograniczenie wolności lub grzywnę.

Swoje postępowanie w sprawie prowadziła również policja, która skierowała już do sądu wniosek o ukaranie Łukasza S. za trzy wykroczenia. Paragrafy odnoszą się do wykroczeń „przeciwko spokojowi i porządkowi publicznemu” oraz „przeciwko obyczajności publicznej”. Zgodnie z treścią Kodeksu wykroczeń pracownikowi TVP policjanci zarzucają m.in. „dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku”, zakłócanie porządku krzykiem, używanie wulgaryzmów, wywołanie zgorszenia, będąc pod wpływem alkoholu. Za to grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet areszt. 

(AMS, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Rodzina startuje w dniu rocznicy wyboru Wojtyły na papieża

Kanałem kieruje publicysta Marek Zając (fot. Piotr Król/ Press)

Polsat Rodzina ma rozpocząć nadawanie we wtorek 16 października, w dniu 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. 

Polsat Rodzina będzie przygotowywać dwa programy: poranny ”Mamma mia” i publicystyczny ”Wszystko co chcielibyście wiedzieć”. W ramówce znajdą się seriale z biblioteki Polsatu, m.in. ”Rodzina zastępcza”. W niedziele o 12 Polsat Rodzina ma transmitować mszę dziecięcą ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Kanałem kieruje publicysta Marek Zając. Zgodnie z koncesją Polsat Rodzina ma być kanałem o profilu rodzinnym i chrześcijańskim.

(KOZ, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.