Dział: PRASA

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeszcze kilka dni na zgłoszenia w VI edycji konkursu Nagroda „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Do niedzieli 14 października można przesyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. 

Wyróżnienia są przyznawane najlepszym autorom, uczestnikom życia społecznego, gospodarczego i politycznego w czterech kategoriach: Najlepszy materiał dziennikarski, Najlepsza książka, Najlepsze w Internecie oraz Działalność publiczna. 

Podstawą udziału w konkursie jest przesłanie pracy, która ukazała się w okresie od 1 października 2017 do 10 września 2018 roku Zgłoszenia do nagrody w kategoriach: „Najlepszy materiał dziennikarski”, „Najlepsza książka z zakresu literatury faktu” oraz „Najlepsze w Internecie” można przesyłać do 14 października za pośrednictwem strony www.fundacjatoranskiej.pl lub pocztą na adres:

Fundacja im. Teresy Torańskiej, ul. Domaniewska 52, 02-672 Warszawa z dopiskiem: "Konkurs – Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej". 

W kategorii „Działalność publiczna” kandydatów nominuje kapituła. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni pod koniec listopada br. 

W gronie ubiegłorocznych laureatów znaleźli się: Wojciech Bojanowski za „Reportaż o Igorze Stachowiaku”, Agnieszka Dauksza z książkę „Klub Auschwitz i inne kluby”, Paweł Kapusta za materiał „Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się po podłodze i kapie” oraz Maja Ostaszewska za działalność publiczną. 

Konkurs jest wspólną inicjatywą tygodnika Newsweek Polska oraz Fundacji im. Teresy Torańskiej.  

Teresa Torańska była reporterką, specjalizowała się w wywiadach. Napisała m.in. książkę „Oni” - światowy bestseller, na który składają się wywiady z komunistycznymi decydentami PRL. Zmarła po długiej chorobie 2 stycznia 2013 roku. 

Press

(PAZ, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.