Dział: INTERNET

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska drugim rynkiem na świecie z usługą Paramount Play

W ofercie Paramount Play znajdą się m.in. filmy ze studia Paramount Pictures (screen: YouTube.com/Paramount Pictures)

Viacom International Media Networks wprowadza do Polski serwis sVoD Paramount Play.

Polska jest pierwszym rynkiem Europy Środkowo-Wschodniej i drugim na świecie po Skandynawii, na którym pojawi się ta usługa. Firma ogłosiła debiut serwisu w Polsce podczas trwającej w Łodzi konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

W ofercie Paramount Play znajdą się filmy ze studia Paramount Pictures, jak również wybrane programy MTV, Comedy Central, Nickelodeon i Nick Jr.

W drugiej połowie października Paramount Play zostanie udostępniony użytkownikom Play Now, serwisu należącego do sieci komórkowej Play, a także klientom operatora kablowego Toya. Według zapowiedzi nadawcy w najbliższych tygodniach usługa trafi do oferty kolejnych operatorów.

(KOZ, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Widzowie „Studia Dużego Formatu” chcą przywrócenia programu

W akcji można wziąć udział, dołączając do wydarzenia „Studio, wróć” na Facebooku (screen: Facebook.com/Studio,wróć!)

Na Facebooku trwa akcja zbierania podpisów pod apelem do Agory w sprawie przywrócenia w serwisie Wyborcza.pl programu wideo „Studio Dużego Formatu”.

"My, niżej podpisani, wyrażamy pogląd, iż Studio Dużego Formatu jest ważne i potrzebne. Chcemy o nim rozmawiać, oczekiwać kolejnych jego odsłon. (..) Szanowni Państwo, nie ogłaszajcie końca czegoś tak dobrego! Czytelnicy potrzebują tych spotkań!" – napisano w liście, pod którym można się podpisać, dołączając do wydarzenia „Studio, wróć” na Facebooku. Akcja ruszyła w sobotę i potrwa do niedzieli 14 października. Do poniedziałkowego wieczoru zebrano ponad 100 podpisów. Akcję poparli m.in. reporter Cezary Łazarewicz i fotograf Chris Niedenthal.

Pomysłodawcami akcji są uczestnicy warsztatów reportażu „Metafora faktu” organizowanych przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Gospodarzem warsztatów jest Włodzimierz Nowak, który przez blisko dwa lata prowadził „Studio Dużego Formatu”. W programie gościli reporterzy i twórcy literatury faktu. 

Pod koniec września serwis Wyborcza.pl poinformował o zakończeniu produkcji i emisji kolejnych odcinków. Nie podano oficjalnego powodu rezygnacji z programu. Biuro prasowe Agory poinformowało wówczas „Presserwis”: „niewykluczone, że już wkrótce w serwisie Wyborcza.pl dostępne będą kolejne produkcje »Dużego Formatu« w nowej odsłonie”.

– Jest wiele blogów i vlogów poświęconych literaturze, ale tylko „Studio Dużego Formatu” prezentowało wywiady zarówno z uznanymi, jak i początkującymi reporterami. Nie było i nie ma drugiego takiego programu. Dla nas, miłośników reportażu to ogromna strata – podkreśla Jakub Chorodeński, jeden z pomysłodawców akcji.

Włodzimierz Nowak napisał na Facebooku: „Udostępnić chyba mi nie wypada, ale nie udostępnić mi nie wolno. To przecież nie jest mój prywatny program, tylko studio »Dużego Formatu«, magazynu reporterów, ważnego miejsca dla autorów i czytelników reportażu. Więc udostępniam. I dziękuję”. 

(PAZ, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.