Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sprawca pobicia dziennikarzy startuje w wyborach z list PSL

Ludwik B. w 2016 roku zaatakował ekipę Polsatu (screen: Polsatnews.pl)

Ludwik B., który pobił dziennikarzy Polsatu i jest oskarżony o stosowanie gróźb karalnych, startuje z list PSL do rady miasta w Wołczynie. "Bez prawomocnego wyroku nasz kandydat jest niewinny. O tym, czy zasiądzie w radzie, zadecydują wyborcy" - komentują sprawę władze partii.

Ludwik B. jest radnym Wołczyna. Zamierza ponownie uzyskać mandat radnego, startując, jak w poprzednich wyborach, z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Radny stał się sławny latem 2016 roku, kiedy jeden z mieszkańców podwołczyńskiej wsi ujawnił, że Ludwik B. wylewał fekalia pod oknem domu należącego do osoby, która powiadomiła urzędników o niszczeniu środowiska. Do Ludwika B. przyjechała ekipa Polsatu. Kiedy dziennikarz "Interwencji" zaczął pytać mężczyznę o powody działania, ten złapał za kij i zaatakował nim ekipę, bijąc operatora kamery. Sprawa znalazła finał przed sądem, który w ubiegłym roku warunkowo na dwa lata umorzył postępowanie karne i nakazał Ludwikowi B. wypłacenie poszkodowanym dziennikarzom nawiązki.

Do sądu trafiła także sprawa gróźb karalnych. Według aktu oskarżenia ofiarą Ludwika B. miał być mężczyzna, który powiadomił władze o nielegalnym wylewaniu ścieków. Zdaniem poszkodowanego Ludwik B. miał mu kilka razy grozić, m.in. gestem podrzynania gardła. Oskarżony nie przyznawał się do winy, a jego adwokat tłumaczył, że poszkodowany mógł źle zrozumieć zachowanie jego klienta, które jest częścią - jak to określił - "lokalnego kolorytu" Wołczyna. Sąd pierwszej instancji uniewinnił Ludwika B., ale w drodze apelacji Sąd Okręgowy w Opolu nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Podczas drugiego procesu w czerwcu 2018 roku Sąd Rejonowy uznał winę oskarżonego i wymierzył mu karę grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

(PAP, AMS, 08.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.