Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zamordowano dziennikarkę bułgarskiej telewizji regionalnej

(fot. Pixabay.com)

Bułgarski resort spraw wewnętrznych poinformował w niedzielę, że w mieście Ruse znaleziono martwą dziennikarkę regionalnej telewizji TWN. Zdaniem policji doszło do morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. 

30-letnia Wiktoria Marinowa była prowadzącą i dyrektor ds. administracyjnych regionalnej telewizji TWN w piątym co do wielkości bułgarskim mieście Ruse nad Dunajem. Jej ciało znaleziono w sobotę, identyfikację zakończono w nocy z soboty na niedzielę.

Prokurator okręgowy poinformował, że w śledztwie rozpatrywane są wszystkie możliwe wersje przyczyn zabójstwa, w tym związane z pracą zawodową Marinowej. Media bułgarskie przypominają, że jej ostatni program autorski był poświęcony głośnej aferze korupcyjnej związanej z firmą GS Grup.

W połowie września w trakcie pracy zostali zatrzymani dwaj dziennikarze, Bułgar i Rumun, którzy zamierzali udowodnić próby zniszczenia dokumentów potwierdzających malwersację unijnych funduszy. Prowadzili finansowane ze środków unijnych śledztwo dziennikarskie. Dziennikarzy zwolniono dopiero po interwencji ambasady rumuńskiej. 30 września w swoim programie Marinowa przeprowadziła wywiady z dziennikarzami Dimitrem Stojanowem i Atillą Biro. Informacja o zabójstwie Marinowej spowodowała ostrą reakcję środowiska dziennikarskiego w mediach społecznościowych.
Według rankingu organizacji Dziennikarze bez Granic (RSF) w ubiegłym roku pod względem wolności prasy Bułgaria znajdowała się na ostatnim miejscu wśród państw Unii Europejskiej, a na świecie na 111. miejscu wśród 180 państw.

(MAC, PAP, 08.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzy nowości jesienią w Polsat Cafe

(screen: Polsatcafe.pl)

Polsat Cafe w jesiennej ramówce umieścił trzy nowe programy: ”Zaskocz bliskich”, ”Nieoczekiwana zamiana” i ”Randka z nieznajomym”.

W programie ”Zaskocz bliskich” (w soboty o 16, od 6 października) prowadząca Aleksandra Rogowska pomoże zorganizować uczestnikom niespodziankę dla ich bliskich osób.

”Nieoczekiwana zamiana” (w poniedziałki o 21, od 8 października) będzie programem, w którym - jak zapowiada stacja - "uczestnicy przekonają się na własnej skórze, czy warto słuchać głosu serca, który kierował ich pierwszym wyborem, czy też ulec pokusie o innym życiu i zamienić dotychczasowe życie na nowe".

Trzecia nowość to ”Randka z nieznajomym” (w czwartki o 21, od 18 września). W każdym odcinku wystąpi dwoje singli, którzy spotkają się na randce. Zostaną poddani metamorfozie, by nie można było ich poznać i ocenić prawdziwego wyglądu.

Jesienią Polsat Cafe kontynuuje również programy ”Demakijaż” (siódmy sezon), ”Gwiazdy na sezon" (20. sezon), ”Zoom na miasto” (21. sezon), ”Gry małżeńskie" (czwarty sezon) i serial ”Szpital dziecięcy” (czwarty sezon).

(KOZ, 08.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.