Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wicedyrektor TVP Polonia startuje w wyborach z listy PiS

Filip Frąckowiak był związany z "Teleexpressem" TVP (2004-2007) i z TVP Info (2007-2011) (screen: YouTube/Telewizja w Polsce)

Filip Frąckowiak, zastępca dyrektora TVP Polonia, kandyduje w wyborach samorządowych do Rady Warszawy z listy PiS.

Filip Frąckowiak informuje, że wystąpił z prośbą do Telewizji Polskiej o udzielenie urlopu bezpłatnego na czas trwania kampanii.

- Taki urlop został mi udzielony na okres od 15 września do 21 października – dodaje Frąckowiak, który jest także warszawskim radnym PiS obecnej kadencji.

Według "Zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej" przyjętych w 2012 roku, dziennikarz kandydujący w wyborach musi zawiesić swoją działalność dziennikarską na czas kampanii wyborczej, a w przypadku uzyskania mandatu, także w czasie jego wykonywania. Nie może także m.in. wspierać kampanii wyborczych, brać udziału w pracach komitetów, prowadzić agitacji na rzecz partii politycznych czy publicznie manifestować własnych preferencji politycznych lub ideologicznych.

 

(GDYJ, 07.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.