Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik Ministerstwa Finansów członkiem zarządu PAP

Łukasz Świerżewski był dziennikarzem "Pulsu Biznesu" i zastępcą redaktora naczelnego "Harvard Business Review Polska" (Screen: mf.gov.pl)

Rada Mediów Narodowych wybrała Łukasza Świerżewskiego, rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów, na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się Press.pl

Od końca września zarząd PAP był jednoosobowy, po tym gdy z agencji odszedł Tomasz Przybek.

Świerżewski był jednym z trzech kandydatów na członka zarządu PAP. Oprócz niego kandydatami byli: Marcin Zarzecki, prodziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz Jarosław Szczepański, był rzecznik prasowym i wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Łukasz Świerżewski od listopada 2016 roku jest rzecznikiem prasowym i dyrektorem biura komunikacji i promocji Ministerstwa Finansów. Wcześniej, przez trzy lata, był związany z PKO Bankiem Polskim, gdzie pełnił m.in. obowiązki dyrektora departamentu komunikacji korporacyjnej oraz rzecznika prasowego. W latach 1999-2004 był dziennikarzem "Pulsu Biznesu". Pracował też jako zastępca redaktora naczelnego "Harvard Business Review Polska" i dyrektor ICAN Research.

(GDYJ, 04.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Byli szefowie „Superwizjera” i „Uwagi!” uruchomili Ważne Miejsce

(fot. Facebook/Ważne Miejsce)

Monika Szymborska, była szefowa redakcji i producentka "Uwagi" oraz "Superwizjera" TVN (potem dyrektor programowa video&tv w telewizji WP) i jej były zastępca w TVN Krzysztof Miączyński uruchomili w Katowicach miejsce służące edukacji spotkaniom - Ważne Miejsce.

Na stronie internetowej Ważnego Miejsca czytamy, że jest to „Tajemnica ciemności na piętrze i Kawiarnia społeczna na parterze”. Tajemnica Ciemności ma polegać na tym, że już „za drzwiami rozpoczniesz podróż w całkowitych ciemnościach, zdając się tylko na siebie i wspomagającego Cię niewidomego edukatora. Kilka chwil pośród mroku szybko uzmysłowi Ci, że banalne codzienne czynności w tych warunkach stają się niezwykłym przeżyciem. Dowiesz się , jakich doświadczasz uczuć w ciemnościach, przekonasz się, jak komunikować się, gdy nie można odwołać się do wzroku, nauczysz się oceniać odległość i rozpoznawać otoczenie. Przede wszystkim jednak doświadczysz świata niewidomych i słabowidzących”. Bilety do Tajemnicy Ciemności kosztują 28 zł (normalny) i 22 zł (ulgowy).

W Ważnym Miejscu organizowane są też warsztaty, np. makijażu, które prowadzą Mistrzynie Avon.

Monika Szymborska i Krzysztof Miączyński zostali zwolnieni z TVN w listopadzie 2016 roku. W maju 2015 roku ujawniliśmy w "Press" powiązania biznesowe Miączyńskiego z komornikami. W sierpniu 2017 roku Monika Szymborska i Krzysztof Miączyński zaczęli oferować usługi PR jako firma Przyjaciele. Na stronie internetowej Ważnego Miejsca spółka Przyjaciele figuruje jako podmiot prowadzący tę inicjatywę.

(MAK, 04.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.