Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kler" pomaga Sekielskiemu w realizacji dokumentu o pedofilii w Kościele

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego planowana jest na wiosnę 2019 roku (screen: YouTube/Sekielski)

Po premierze filmu "Kler" do Tomasza Sekielskiego, który pracuje nad filmem dokumentalnym o pedofilii w polskim Kościele, zgłasza się więcej informatorów i osób pokrzywdzonych przez księży. Przybywa też wpłat na realizację dokumentu.

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał już ok. 250 tys. zł na swój film dokumentalny. Akcja crowdfundingowa rozpoczęła się w połowie lutego na platformie Patronite.pl. Do tej pory wsparcie finansowe zadeklarowało blisko 1,3 tys. osób. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jeszcze przed ogłoszeniem zbiórki.

Koszt całej produkcji oszacowano na 450 tys. zł. Ekipa filmowa prowadzi research, gromadzi i weryfikuje dokumenty, wyjeżdża na zdjęcia. Jeżeli zbiórka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, premiera filmu odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2019 roku.

Tomasz Sekielski przyznaje, że po premierze filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler" zgłasza się do niego więcej informatorów. - Pojawiły się też osoby, które jako dzieci zostały skrzywdzone przez księży. Zaobserwowaliśmy też większy ruch, jeżeli chodzi o wpłaty na nasz film - mówi Sekielski. - Pewnie jest to związane z premierą filmu "Kler" i dyskusją, która wokół tego filmu się rozpoczęła. To nam pomaga - dodaje.

W kwietniu Tomasz Sekielski rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską, gdzie prowadzi autorski vlog. Wcześniej produkował dla Fokus TV serial dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teoria spisku", nadawany od października do grudnia 2017 roku. Jest dziennikarzem i prowadzącym, który pracował m.in. w TVN i TVN 24, Nowej TV, TVP. W 2006 roku, wraz z Andrzejem Morozowskim, zdobył tytuł Dziennikarza Roku.

(GDYJ, 04.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik Ministerstwa Finansów członkiem zarządu PAP

Łukasz Świerżewski był dziennikarzem "Pulsu Biznesu" i zastępcą redaktora naczelnego "Harvard Business Review Polska" (Screen: mf.gov.pl)

Rada Mediów Narodowych wybrała Łukasza Świerżewskiego, rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów, na stanowisko członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się Press.pl

Od końca września zarząd PAP był jednoosobowy, po tym gdy z agencji odszedł Tomasz Przybek.

Świerżewski był jednym z trzech kandydatów na członka zarządu PAP. Oprócz niego kandydatami byli: Marcin Zarzecki, prodziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz Jarosław Szczepański, był rzecznik prasowym i wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Łukasz Świerżewski od listopada 2016 roku jest rzecznikiem prasowym i dyrektorem biura komunikacji i promocji Ministerstwa Finansów. Wcześniej, przez trzy lata, był związany z PKO Bankiem Polskim, gdzie pełnił m.in. obowiązki dyrektora departamentu komunikacji korporacyjnej oraz rzecznika prasowego. W latach 1999-2004 był dziennikarzem "Pulsu Biznesu". Pracował też jako zastępca redaktora naczelnego "Harvard Business Review Polska" i dyrektor ICAN Research.

(GDYJ, 04.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.