Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na Ukrainie szykują się kary dla kanałów informacyjnych za rosyjską propagandę

Ukraińska Rada Najwyższa rekomendowała Radzie Bezpieczeństwa Narodowego objęcie sankcjami właścicieli telewizyjnych kanałów informacyjnych News One i 112 Ukraina, które są oskarżane o szerzenie rosyjskiej propagandy.

Firmy, do których należą News One i 112 Ukraina po wprowadzeniu sankcji m.in. straciłyby licencje na działalność i miałyby zakaz korzystania z ukraińskich częstotliwości. Obydwa kanały są oskarżane o antyukraińską działalność i szerzenie kremlowskiej propagandy. Petycja złożona do Rady Najwyższej o zakazanie działalności 112 Ukraina i News One na stronie internetowej parlamentu została podpisana przez rekordową liczbę ludzi.

Od sierpnia kanał News One jest zarządzany przez Andrija Portnowa, prominentnego polityka za czasów byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, który w wyniku protestów, nazwanych Rewolucją Godności, uciekł do Rosji.

(MAK, 04.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.