Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Płatne kanały Fox Networks Group dla klientów NC+ w modelu sVoD

(fot. materiały prasowe)

Platforma NC+ udostępniła abonentom ofertę kanałów Fox Networks Group w modelu sVoD (subskrypcyjne wideo na żądanie).

W ramach płatnych kolekcji Fox Play i National Geographic Play abonenci platformy uzyskali dostęp do biblioteki programowej kanałów nadających pod markami Fox i National Geographic. Na pozostałych rynkach kolekcje sVoD Fox Networks Group działają pod nazwami Fox+ i National Geographic+.

Wcześniej w Polsce dostępne były aplikacje Fox Play i NatGeo Play. Korzystać z nich mogli klienci sieci kablowych Toya i Vectra. Obie aplikacje już nie działają.

(KOZ, 03.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP odpowiada RPO, że jest otwarta na udział niepełnosprawnych w teleturniejach

RPO podkreśla, że TVP powinna organizować programy tak, aby mogły w nich uczestniczyć osoby z niepełnosprawnościami (screen vod.tvp.pl)

Telewizja Polska w reakcji na pismo Sylwii Spurek, zastępczyni rzecznika praw obywatelskich ds. równego traktowania, zapewnia, że jest otwarta na udział osób niepełnosprawnych w swoich programach.

Przypomnijmy, że Sylwia Spurek zwróciła się do dyrektora TVP 2 Marcina Wolskiego o wyjaśnienia, dlaczego publiczny nadawca odmawia osobom z niepełnosprawnością udziału w teleturniejach "Jeden z dziesięciu" i "Koło fortuny".

Centrum Informacji TVP przekazało "Presserwisowi", że według regulaminu i formuły teleturniejów "Jeden z dziesięciu" i "Koło fortuny" istotna jest prawidłowa artykulacja uczestnika, tak by jego wypowiedź mogła być dobrze słyszana i zrozumiała dla pozostałych uczestników oraz prowadzących program. "Stanowi to podstawę do uznania odpowiedzi za poprawną, a w konsekwencji do sprawiedliwego werdyktu. Dla osób z niepełnosprawnością mowy może to stanowić przeszkodę nie do pokonania" - zaznacza Centrum Informacji TVP.

Telewizja publiczna zapewnia, że producenci "Koła fortuny" wielokrotnie umożliwiali udział w programie osobom niepełnosprawnym ruchowo, a w teleturnieju "Jeden z dziesięciu" wzięło udział w sumie ponad 1200 osób z niepełnosprawnościami.

(GDYJ, 03.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.