Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa miała prawie 22 mln zł zysku w pierwszym półroczu

ATM realizuje m.in. serial "Ojciec Mateusz" (screen: Youtube.com/ATM Grupa)

W pierwszym półroczu ATM Grupa zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 14,6 proc., do 103,58 mln zł. Zysk netto wzrósł o 207,5 proc. - do 21,69 mln zł.

Głównym źródłem przychodów ATM Grupy jest produkcja telewizyjna i filmowa. W pierwszym półroczu przychody ze sprzedaży pochodzące od zewnętrznych kontrahentów wyniosły w tym segmencie 69,6 mln zł, co stanowi 67,2 proc. przychodów ze sprzedaży ogółem. Wskaźnik EBITDA w tym segmencie wzrósł o 46,1 proc., do 5,27 mln zł.

Jak wskazuje Grupa ATM w komentarzu do wyników, wzrost przychodów związany jest z realizacją produkcji m.in. "Pierwsza Miłość", "Policjantki i Policjanci", "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny", "Ojciec Mateusz", "Lombard. Życie pod zastaw", "Świat według Kiepskich" i "Znaki".

(GDYJ, 02.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.