Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Assendi odchodzi z Radia Zet

Sławomir Assendi (fot. materiały prasowe)

Z Radia Zet odchodzi redaktor naczelny Sławomir Assendi. Pełniącym obowiązki naczelnego został Michał Celeda.

Sławomir Assendi rozstaje się z Radiem Zet z dniem 27 września. "Strony oświadczają, że zgadzając się co do kierunków strategii biznesowej Radia ZET, istotnie różnią się w podejściu do jej realizacji" - podano w komunikacie Eurozetu.

Sławomir Assendi redaktorem naczelnym Radia Zet został w maju 2017 roku. Do Eurozetu wrócił w styczniu 2016 roku. Z firmą związany był już w latach 1999-2004. W latach 2011-2015 był zastępcą dyrektora Programu I Polskiego Radia. Assendi w mediach pracuje od 1995 roku.

Michał Celeda dołączył do zespołu Radia Zet w lipcu jako zastępca dyrektora programowego. Wcześniej przez prawie 18 lat związany był z Radiem Eska. Ostatnio był zastępcą dyrektora programowego i zastępcą dyrektora muzycznego.

(KOZ, 27.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada programowa Polskiego Radia skrytykowała tegoroczne "Lato z radiem"

Głównymi gospodarzami "Lata z radiem" podczas tegorocznych wakacji byli Monika Tarka i Robert Kilen (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

Członkowie rady programowej Polskiego Radia mają zastrzeżenia do tegorocznej audycji "Lato z radiem" w Programie I Polskiego Radia. Ich uwagi znajdą się w uchwale, która zostanie przyjęta na kolejnym posiedzeniu.

Posiedzenie rady programowej odbyło się w środę 26 września. Był na nim obecny wicedyrektor Jedynki Robert Tekieli. - Była to rzeczowa dyskusja, w której wykazywaliśmy pewne mankamenty. Rzeczą naturalną jest poszukiwanie nowych form. Ta koncepcja, którą w tym roku zaprezentowano, świadomie miała właśnie oderwać się od dotychczasowej - mówi Janina Jankowska, wiceprzewodnicząca rady programowej Polskiego Radia. - Usłyszeliśmy, że dotychczasowa formuła zaczęła się wyczerpywać, i zarząd, którego prezesem był Jacek Sobala, zdecydował, że ma być ona kompletnie inna - relacjonuje inny wiceprzewodniczący Jan Ordyński. 

Felietony w programie przygotowywali Piotr Gociek (TVP), Rafał Ziemkiewicz ("Tygodnik do Rzeczy", Krzysztof Feusette ("Sieci"), Piotr Lisiewicz ("Gazeta Polska"). - Mocno krytykowane było prowadzenie programu, a także dobór publicystów, bo wszyscy byli z jednej strony - opowiada Jan Ordyński. 

Janina Jankowska wskazuje: - Zasadniczą wadą jest rezygnacja z bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami, czym były koncerty. Zastosowano za to nie najszczęśliwszą formę dziennikarską: rozmowy z różnych miejsc, wcześniej nagrane, które udawały, że są na żywo. Nasze uwagi znajdą wyraz w uchwale, którą przyjmiemy na kolejne posiedzenie. Uchwała powinna być sformułowana w taki sposób, żeby stanowiła pewne zalecenia na przyszłość.

Głównymi gospodarzami "Lata z radiem" podczas tegorocznych wakacji byli Monika Tarka i Robert Kilen. Prowadzenie przez nich audycji było krytykowane przez słuchaczy w mediach społecznościowych. Jak informowaliśmy, Monika Tarka i Robert Kilen rozstają się z Polskim Radiem. To, jak wyglądał program podczas tegorocznych wakacji, opisujemy w najnowszym "Press".

(KOZ, 28.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.