Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media: zatrzymano podejrzanych o zamordowanie dziennikarza Jana Kuciaka

Jan Kuciak pracował w portalu Aktuality.sk jako dziennikarz śledczy (fot. europarl.europa.eu)

Podejrzani o zamordowanie słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka zostali zatrzymani na wniosek prokuratury - podały w czwartek media w Bratysławie. Policja nie potwierdziła dotąd tych informacji, powołując się na dobro śledztwa.

O zatrzymaniach jako pierwszy napisał portal „DennikN”. Powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, poinformował o zatrzymaniu ośmiu osób, w tym mordercy Kuciaka i jego narzeczonej, którzy zginęli w lutym br.

Trwają przeszukania i inne czynności śledcze - napisał portal, dodając, że zatrzymania miały miejsce na południu Słowacji.

Policja, która nie potwierdziła oficjalnie tych doniesień, zamieściła na Facebooku informację o akcji elitarnego oddziału NAKA. „Więcej informacji podamy, gdy tylko będzie to możliwe” – napisano.

Dziennikarz Jan Kuciak został zamordowany pod koniec lutego. Przygotowywane przez niego materiały dotyczyły m.in. powiązań między osobami z otoczenia ówczesnego premiera Słowacji Roberta Fico a włoską mafią. Oprócz dziennikarza zginęła także jego narzeczona Martina Kusznirova.

Zabójstwo Kuciaka i Kusznirovej wywołało w kraju kryzys polityczny i doprowadziło do rekonstrukcji rządu. Pod wpływem masowych protestów ze stanowiska zrezygnował szef rządu Fico, a jego miejsce zajął reprezentujący tę samą partię Kierunek - Socjaldemokracja (SMER-SD) Peter Pellegrini. Słowacja ma także nowego szefa policji, ministrów sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych.

(PAP, 27.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazeta.pl rozbudowuje newsroom, jego szefem zostaje Bartosz Raj

Bartosz Raj, dotychczasowy redaktor naczelny serwisu Sport.pl, od października zostanie szefem newsroomu Gazeta.pl (fot. materiały prasowe)

Od października Gazeta.pl (Agora SA) powiększy newsroom, włączając do niego m.in. serwisy o tematyce technologiczno-gospodarczej, kulturalnej i rozrywkowej. Szefem połączonego newsroomu zostanie Bartosz Raj, dotychczasowy redaktor naczelny serwisu Sport.pl (zastąpi go tam Paweł Wilkowicz).

W nowym newsroomie Gazeta.pl znajdą się redakcje serwisów: informacyjnego Wiadomości.gazeta.pl; technologiczno-biznesowego Next.gazeta.pl; Kultura.gazeta.pl i rozrywkowego Buzz.gazeta.pl. Szefem powiększonego newsroomu zostanie Bartosz Raj. Do tej pory newsroomem kierował Michał Fal, który obejmie nowo utworzone stanowisko sekretarza redakcji Gazeta.pl.

Natomiast Marzena Szkolak, dotychczas odpowiadająca za treści w serwisach lifestylowych Gazeta.pl, zostanie zastępczynią Pawła Stremskiego, dyrektora programowego Gazeta.pl. Szkolak ma się zajmować współtworzeniem polityki programowej portalu, prowadzeniem dużych projektów redakcyjnych i zarządzaniem bieżącą działalnością.

Z kolei Marlena Jezierska będzie odpowiadać za rozwój biznesowy serwisów lifestylowych (Zdrowie.gazeta.pl, MyFitness.pl i eDziecko.pl) i kulinarnych. Dotychczasowa dyrektor serwisów lifestylowych i wideo Anna Gumkowska ma się zajmować w portalu formatami wideo. Jezierska wcześniej odpowiadała za strategię biznesową serwisu Sport.pl. Jej obowiązki przejmie Piotr Pietrzak, który przeszedł do Agory z Nike Poland, gdzie przez trzy lata pracował na stanowisku dyrektora marketingu.

Anna Budyńska zostanie kierownikiem ds. treści premium publikowanych w serwisach Weekend.gazeta.pl i Kobieta.gazeta.pl. Pracę na nowo utworzonym stanowisku będzie łączyć z obowiązkami redaktor naczelnej Weekend.gazeta.pl. Budyńska od stycznia 2017 roku kierowała weekendowym wydaniem Gazeta.pl. Wcześniej pracowała w mediach Ringier Axel Springer Polska.

Według danych PBI/Gemius w sierpniu stronę główną Gazeta.pl odwiedziło 2,28 mln użytkowników.

(PD, 28.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.