Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze TVN 24 wśród laureatów tytułu Mistrz Mowy Polskiej 2018

Grzegorz Markowski (pierwszy z lewej) i Grzegorz Kajdanowicz (trzeci z lewej) z tytułem Mistrz Mowy Polskiej (screen: Tvn24.pl)

Grzegorz Kajdanowicz i Grzegorz Markowski z TVN 24 znaleźli się w gronie nagrodzonych tytułem Mistrz Mowy Polskiej 2018.

Kajdanowicz prowadzi m.in. program „Fakty po Faktach”. Markowski jest jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego”. Oprócz nich tytuł otrzymali też piosenkarka Halina Frąckowiak i przedsiębiorca Mikołaj Pietraszak-Dmowski. Nazwiska laureatów ogłoszono w poniedziałek wieczorem podczas gali w Poznaniu.

W tym roku do tytułu Mistrz Mowy Polskiej nominowanych było 11 osób, w tym aż siedmioro dziennikarzy. Wyboru dokonuje co roku grono ekspertów złożone m.in. z językoznawców, literaturoznawców i socjologów języka.

Tytuł „Vox Populi” Mistrza Mowy Polskiej otrzymała Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki.

Program społeczny Mistrz Mowy Polskiej to ogólnopolski konkurs, promujący polską mowę, którego celem jest propagowanie najlepszych wzorców językowych poprzez poszukiwanie i wskazywanie osób, posługujących się polszczyzną w sposób staranny i godny naśladowania z całym jej bogactwem i kulturą.

(PAP, PAZ, 25.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"To je Borowicz. Podróże ze smakiem" w soboty w TVP 2

Adam Borowicz jest autorem kanału na YouTube (screen YouTube.com)

TVP 2 od soboty 29 września emitować będzie nowy program kulinarny "To je Borowicz. Podróże ze smakiem".

Adam Borowicz, od kilku lat mieszkający w Szkocji, ma odwiedzać restauracje w Anglii, Szkocji i Walii oraz gotować. TVP 2 pokaże 12 odcinków programu, które emitowane będą w soboty o 11.40.

Borowicz jest autorem kanału Jestem Borowicz na YouTube.

(KOZ, 27.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.