Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura zbada, dlaczego fundacja o. Rydzyka nie informowała o wydatkach

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest założycielem Radia Maryja i TV Trwam (fot. Piotr Drabik/Wikimedia.org)

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli nakazał prokuraturze zbadanie, dlaczego Fundacja Lux Veritatis (TV Trwam i Radio Maryja) odmówiła Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska udzielenia informacji publicznej o wydatkach fundacji ze środków publicznych.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola odmówiła wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Śledczy uznali wówczas, że fundacja redemptorysty o. Tadeusza Rydzyka nie działała umyślnie.

- Złożyliśmy zażalenie do sądu na postanowienie prokuratury i sąd je uwzględnił. Oznacza to, że teraz prokuratura będzie musiała wszcząć dochodzenie w sprawie o dostęp do informacji o wydatkach fundacji Lux Veritatis ze środków publicznych – mówi mec. Adam Kuczyński, reprezentujący Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Fundacja Lux Veritatis nie odpowiedziała na pytania "Presserwisu".

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 roku Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska informowało, że Fundacja Lux Veritatis w ciągu dwóch lat otrzymała od publicznych instytucji ponad 1,6 mln zł. Na liście były m.in. MSZ, MON, resorty pracy i zdrowia, agencja rolna i Narodowe Centrum Kultury. Pieniądze przekazywano głównie na produkcję i emisję audycji i spotów.

(GDYJ, 23.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.