Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook testuje moduł randkowy

(fot. Pixabay.com)

Wystartował moduł randkowy Facebooka. Na razie usługa dostępna jest wyłącznie w Kolumbii.

Cztery miesiące po zaanonsowaniu funkcji randkowej serwis społecznościowy rozpoczął jej testowanie w Kolumbii. Użytkownicy Facebooka z tego kraju uzyskali dostęp do modułu pozwalającego na prezentację własnej osoby (m.in. fotografii, zainteresowań itd.).

Randkowy moduł Facebooka przypomina konkurencyjny serwis Hinge. Nie ma tu funkcji określania preferencji za pośrednictwem typowych m.in. dla Tindera “przesunięć”. W celu nawiązania konwersacji z drugim użytkownikiem wymagane jest odpowiedzenie na jedno ze zdefiniowanych przez niego pytań. Nowy moduł jest integralną częścią serwisu. Mogą z niego korzystać osoby, które ukończyły 18 lat. Na razie nie wiadomo, kiedy usługa pojawi się w kolejnych krajach.

(LL, 22.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 24, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PBI/Gemius: w sierpniu Newsweek.pl wyprzedził Wprost.pl

(fot. Pixabay.com)

W sierpniu spośród serwisów tygodników opinii najwięcej użytkowników miał Newsweek.pl (RAS Polska).

Serwis Tygodnikpowszechny.pl (Tygodnik Powszechny) w porównaniu z lipcem zyskał najwięcej użytkowników, a najwięcej stracił Niedziela.pl (Kuria Metropolitalna w Częstochowie) – wynika z danych PBI/Gemius.

Serwis Newsweek.pl odwiedziło w sierpniu 2,44 mln użytkowników (wzrost o 12,79 proc. w porównaniu z lipcem), tym samym nieznacznie wyprzedzając Wprost.pl (PMPG Polskie Media) - 2,14 mln (spadek o 6,12 proc.).

Dalej znalazły się: Dorzeczy.pl (Orle Pióro) - 1,24 mln użytkowników (wzrost o 10,16 proc.), Polityka.pl (Polityka) - 977 tys. (wzrost o 11,76 proc.), Gosc.pl (Kuria Metropolitalna w Katowicach) - 602 tys. (wzrost o 3,37 proc.), Niedziela.pl - 159 tys. (spadek o 38,52 proc.), Tygodnikpowszechny.pl - 124 tys. (wzrost o 26,25 proc.) oraz Sieciprawdy.pl - 33 tys. (spadek o 22,25 proc.). W zestawieniu zabrakło Gazetapolska.pl (Niezależne Wydawnictwo Polskie). Gemius wyjaśnia, że dzieje się to wtedy, jeśli w danym węźle (w tym przypadku jest nim domena tygodnika) liczba panelistów nie przekroczy minimalnego progu.

W porównaniu z sierpniem 2017 roku użytkowników zyskały strony: Newsweek.pl (wzrost o 4,66 proc.), Wprost.pl (o 66,05 proc.) i Dorzeczy.pl (o 92,26 proc.). Straciły z kolei: Polityka.pl (spadek o 8,16 proc.), Gosc.pl (o 6,57 proc.), Niedziela.pl (o 41,90 proc.), Tygodnikpowszechny.pl (o 35,84 proc.) i Sieciprawdy.pl (o 56,07 proc.). (PD)

 

(PD, 24.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.