Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redaktor social media TV Biełsat zwolniony po publikacji zdjęcia Dudy z Trumpem

Ivan Shyla opublikował post z prezydentem Dudą 19 września wieczorem (screen: Facebook.com)

Ivan Shyla, redaktor social media w TV Biełsat, został zwolniony po publikacji na swoim profilu na Facebooku zdjęcia Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Uważa, że to naruszenie wolności słowa. Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor TV Biełsat, tłumaczy, że zasadą stacji jest to, że nie włącza się w żadne kampanie polityczne.

Ivan Shyla napisał na Facebooku, że został zwolniony poprzez e-mail bez wyjaśnienia przyczyn. "Od września 2016 r. obsługuję kanały społecznościowe dla tego kanału i nie otrzymałem jeszcze żadnych złych opinii na temat mojej pracy" - napisał. Podkreślił też, że jego umowa miała obowiązywać jeszcze przez cztery miesiące. 

Sprawę skomentowała dyrektor TV Biełsat. "Od 11 lat naczelną zasadą naszej stacji jest stanie z boku polskich konfliktow politycznych. Tylko to zapewnia #BelsatTV przetrwanie. A SMM zostal zwolniony za niewykonywanie swoich obowiązkow. I jak widać z awantury, jaką rozkręcił po zwolnieniu - był absolutnie niegodny zaufania" - napisała Agnieszka Romaszewska-Guzy na Twitterze.

(GDYJ, 21.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.