Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVP ABC program Cejrowskiego o afrodyzjakach, telewizja wyciąga konsekwencje

Wojciech Cejrowski prezentował afrodyzjaki, tłumacząc nazwę jednego z nich: "siedem razy bez wyciągania" (screen: vod.tvp.pl)

W niedzielę wieczorem na kanale dla dzieci TVP ABC wyemitowano odcinek programu "Boso przez świat", w którym Wojciech Cejrowski prezentował afrodyzjaki, tłumacząc nazwę jednego z nich: "siedem razy bez wyciągania". TVP przyznaje, że odcinek zawierał nieodpowiednie treści i że wobec osoby odpowiedzialnej za dobór repertuaru zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe.

W wyemitowanym w niedzielę wieczorem odcinku "Miasto w dżungli" Wojciech Cejrowski pokazywał stragan z artykułami służącymi do magii w peruwiańskim mieście Iquitos. Widzowie TVP ABC mogli zobaczyć np. świeczki, których się używa, gdy "chcemy, żeby baba poszła nam z serca". "Postaci stoją tyłem do świecy, która wcześniej oznaczała bara, bara, a teraz oznacza: już cię nie chcę, idź se mała" – opisywał gadżet Cejrowski. Następnie prezentował afrodyzjaki, śmiejąc się, tłumaczył nazwę jednego z nich: "siedem razy bez wyciągania".

O sprawę zapytaliśmy dyrektor TVP ABC Justynę Karnowską. "Zgodnie z procedurami uprzejmie proszę o kontakt przez biuro prasowe TVP. Na pewno odniesiemy się do Pana pytań" – odpisała Karnowska.

Centrum Informacji TVP przyznało, że wyemitowany odcinek programu "Boso przez świat" zawierał treści nieodpowiednie dla formuły anteny TVP ABC. Poinformowało, że w stosunku do osoby odpowiedzialnej za dobór repertuaru do wieczornego pasma poradnikowego zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe. Telewizja nie odpowiedziała na pytania "Presserwisu", o kogo i o jakie konsekwencje chodzi.

Program "Boso przez świat" jest nadawany w TVP ABC w niedziele po godzinie 22.
W ubiegłym tygodniu inicjatorzy akcji #zSzacunkiemPrzezSwiat, wśród nich podróżnicy, pisarze, reporterzy i blogerzy, napisali list do Wojciecha Cejrowskiego. Apelują, by Cejrowski wziął większą odpowiedzialność za to, "jak podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada". Założony 13 września na Facebooku fanpage polubiło do poniedziałku ponad 4,8 tys. osób, a post z listem do Cejrowskiego miał ponad 12 tys. udostępnień.

Wojciech Cejrowski, znany m.in. z serii programów "Boso przez świat", występuje w roli komentatora w czwartkowych wydaniach programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info, a w Programie III Polskiego Radia prowadzi "Audycję podzwrotnikową".

(GDYJ, MAK, 18.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.