Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Najsztub ukarany grzywną za jazdę bez uprawnień, ubezpieczenia i przeglądu

Piotrowi Najsztubowi grozi do 3 lat więzienia (fot. archiwum "Press")

Dziennikarz Piotr Najsztub ma zapłacić 3 tysiące złotych grzywny i pokryć koszty sądowe za jazdę bez uprawnień, brak ubezpieczenia i przeglądu - orzekł  Sąd Rejonowy w Piasecznie. Wyrok nie jest prawomocny. Za spowodowanie wypadku Najsztub będzie odpowiadał w postępowaniu karnym przed tym samym sądem. 

Wyrok został wydany 3 września bez udziału stron postępowania, czyli policji oraz dziennikarza. 

Najsztub odpowiadał za to, że 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie jechał bez prawa jazdy, a auto nie miało obowiązkowej polisy OC oraz ważnego przeglądu, który dopuszczałby pojazd do ruchu. Dziennikarz spowodował wtedy na przejściu dla pieszych wypadek i potrącił starszą kobietę, za co będzie odpowiadał w postępowaniu karnym przed tym samym sądem. Pierwsza rozprawa zaplanowana jest na 9 listopada. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia. 

Piotr Najsztub zgodził się na publikowanie jego nazwiska. 

(PAP, PAZ, 14.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tadeusz Drewnowski, były wieloletni kierownik działu Kultura tygodnika "Polityka"

W wieku 91 lat zmarł Tadeusz Drewnowski, były wieloletni kierownik działu Kultura tygodnika "Polityka", polonista i krytyk literacki.

Tadeusz Drewnowski był wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich. W jego dorobku znajduje się opracowanie "Dzienników" Marii Dąbrowskiej. Wykładał na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim w 1960 roku został dziennikarzem "Polityki", pisał w tygodniku "Orka" i miesięczniku "Dialog", a w latach 1950-1955 kierował działem krytyki tygodnika "Nowa Kultura". Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Pogrzeb odbędzie się 19 września o godzinie 12. na Cmentarzu Komunalnym na Powązkach.

(IKO, 16.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.