Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rośnie słuchalność RMF FM, sieć Radio Wawa z najlepszym wynikiem w historii

(fot. smorazanm / pixabay.com / lic. CC0)

Spośród największych rozgłośni ogólnopolskich w fali czerwiec-sierpień tylko RMF FM zwiększył słuchalność w porównaniu z falą czerwiec-sierpień 2017. Najlepszy wynik w historii uzyskała sieć Radio Wawa.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, RMF FM uzyskał 25,4 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 24,6 proc. w tym okresie rok wcześniej.

Radio Zet zanotowało spadek słuchalności z 13,5 proc. do 11,8 proc., Program I Polskiego Radia z 8,4 proc. do 7,1 proc., a Program III Polskiego Radia - z 6,6 proc. do 5,6 proc.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych prowadziło Radio Vox FM, które zmniejszyło udział z 4,2 proc. do 3,8 proc. Rekordowy wynik - 2,1 proc. (wzrost z 1,7 proc.) - utrzymało Antyradio (po raz pierwszy wynik 2,1 proc. rozgłośnia notowała w fali maj-lipiec 2018).

Spośród sieci radiowych liderem było Radio Eska, które zwiększyło słuchalność z 6,8 proc. do 7,8 proc. Wzrost zanotowały także: RMF Maxxx (z 3,2 proc. do 3,5 proc.), Radio Złote Przeboje (z 2,5 proc. do 3,5 proc.), Radio Plus (z 2,1 proc. do 2,4 proc.), Radio Wawa (z 1,4 proc. do 1,9 proc.; najlepszy wynik Radia Wawa jako sieci), Radio Pogoda (z 1 proc. do 1,2 proc.). Meloradio uzyskało 0,8 proc., podczas gdy Radio Zet Gold na tych częstotliwościach rok wcześniej - 0,9 proc.

(KOZ, 14.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W paśmie ”Lata z radiem” spadła słuchalność Jedynki, ale wydłużył się czas słuchania

Głównymi prowadzącymi "Lato z radiem" podczas tegorocznych wakacji byli Monika Tarka i Robert Kilen (fot. Simona Supino/Press)

W fali czerwiec-sierpień Program I Polskiego Radia w paśmie, w którym nadawana była audycja ”Lato z radiem”, w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem miał mniejszy udział w czasie słuchania, ale rozgłośni słuchano dłużej.

Z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, wynika, że w fali czerwiec-sierpień między godz. 9 a 12 od poniedziałku do soboty, czyli kiedy od końca czerwca emitowany był program ”Lato z radiem”, radiowa Jedynka miała 7,5 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza spadek z 9,5 proc. przed rokiem. Udział zwiększył RMF FM (wzrost z 25,8 proc. do 26,2 proc.), a zmniejszyły Radio Zet (spadek z 14 proc. do 12 proc.) i Program III (z 6,7 proc. do 5,6 proc.).

W tym paśmie w każdym kwadransie Jedynki słuchało 1,09 mln osób, czyli o 301 tys. mniej niż rok wcześniej. RMF FM miał 3,91 mln słuchaczy (wzrost o 61 tys.), Radio Zet - 1,99 mln (spadek o 242 tys.), a Trójka - 853 tys. (spadek o 115 tys.).

O trzy minuty wydłużył się za to średni czas słuchania Programu I w przedpołudniowym paśmie - do 1 godziny i 42 minut. Jedynka pod tym względem osiągnęła najlepszy wynik spośród największych rozgłośni ogólnopolskich. Była o trzy minuty dłużej słuchana od RMF FM i o pięć minut od Programu III, który prowadził przed rokiem.

W najnowszym ”Press” opisujemy, jak kuriozalne było tegoroczne "Lato z radiem", którego głównymi prowadzącymi byli Monika Tarka i Robert Kilen.

(KOZ, 17.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.