Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch zaczął regulować niewielkie części zaległości wobec niektórych kontrahentów

Ruch jest winien Totalizatorowi Sportowemu co najmniej kilka mln zł (fot. materiały prasowe)

Ruch SA po kilku dniach wznowił sprzedaż loterii Totalizatora Sportowego. Jak ustaliliśmy, firma zaczęła regulować niewielkie części zaległości wobec niektórych kontrahentów.

- Potwierdzam, że sprzedaż w punktach została wznowiona, jednak ze względu na tajemnicę handlową nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie - informuje Aida Bella, rzeczniczka Totalizatora Sportowego. Nie odpowiada na pytanie, czy Ruch uregulował część należności wobec Totalizatora.

Jak pisaliśmy, Ruch jest winien Totalizatorowi Sportowemu co najmniej kilka mln zł. Firma zalega z płatnościami też wydawcom. Z powodu długów Wydawnictwo Bauer wycofało z punktów sprzedaży tego kolportera ok. połowy swoich nakładów. W zeszłym tygodniu umowy z Ruchem wypowiedziały Agora ("GW" dalej jest dostępna w punktach Ruchu, współpraca jest kontynuowana na podstawie umów krótkoterminowych), Grupa ZPR Media i Grupa WM (wydawca "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego"). Rzeczniczka Grupy ZPR Media Monika Polewska mówiła "Wiadomościom" TVP 1, że Ruch zalega wydawcy ok. 10 mln zł. 

Pod koniec sierpnia Agora poinformowała czytelników "GW", że w związku z problemem z odzyskaniem od kolportera 16,3 mln zł ograniczyła dystrybucję swoich tytułów za jego pośrednictwem.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Ruch zaczął spłacać niewielką część zaległości wobec Agory.

 Z kolei Wydawnictwo Bauer przekazało "Presserwisowi", że Ruch obowiązuje ustawowy zakaz realizowania zaległości wobec podmiotów objętych przyspieszonym postępowaniem układowym. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 7 września przychylił się do wniosku zarządu Ruch SA i otworzył wobec spółki przyspieszone postępowanie w celu zawarcia układu obejmującego największych wydawców.

- Wydawnictwo Bauer dostało zawiadomienie od nadzorcy sądowego, że znajduje się w gronie tych wydawców. Z tego powodu nie otrzymujemy obecnie z Ruchu żadnych wpłat z tego tytułu - informuje Maciej Brzozowski, dyrektor PR Wydawnictwa Bauer.

(GDYJ, KOZ, 14.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Hirsch rozpoczyna współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną”

Od poniedziałku 17 września współpracę z redakcją „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) rozpoczyna Rafał Hirsch, który do końca lipca był redaktorem naczelnym Next.gazeta.pl (Agora SA).

Rafał Hirsch w „DGP” będzie pisał teksty informacyjne i publicystyczne, głównie dotyczące rynków i gospodarki. Pracę dziennikarską zaczynał w Radiu Gdańsk, potem był m.in. dziennikarzem TVN CNBC, przekształconego w TVN 24 BiS, dziennikarzem TVN 24 i publicystą ekonomicznym Tvn24bis.pl. W Agorze pracował od listopada 2015 roku.

(MAK, 14.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.