Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Inicjatorzy akcji #zSzacunkiemPrzezSwiat piszą do Cejrowskiego

Pod apelem do Wojciecha Cejrowskiego podpisało się blisko 200 osób (screen YouTube/WojciechCejrowski)

Inicjatorzy akcji #zSzacunkiemPrzezSwiat, wśród nich podróżnicy, pisarze, reporterzy i blogerzy, napisali list otwarty do Wojciecha Cejrowskiego. Apelują, by Cejrowski wziął większą odpowiedzialność za to, „jak podróżuje i jak o swoich podróżach opowiada”.

Inicjatorzy akcji informują, że napisali list do Wojciecha Cejrowskiego, w którym poprosili o zmianę narracji jego opowieści. Odpowiedzi nie otrzymali, dlatego postanowili list opublikować. 

Podkreślają, że akcja #zSzacunkiemPrzezSwiat nie jest wymierzona w konkretną osobę. „Jednak trudno ukryć, że zainspirował nas do niej Wojciech Cejrowski. W prywatnych rozmowach w gronie osób podróżujących często (reportersko, dziennikarstwo ale i prywatnie) po świecie, zauważyliśmy, że narracja przez niego prowadzona w opisywaniu świata bardziej dzieli, niż jednoczy” - podają.

„Osoba znana i publicznie rozpoznawalna, ale przy tym szerząca w swojej narracji podróżniczej europocentryczne podejście do odwiedzanych miejsc, krytykę odmiennych religii, homofobię i ksenofobię w stosunku do ludzi mających odmienne poglądy, zamiast podkreślać zalety, jakie z tych różnic płyną, wykorzystuje je do budowania swojego wizerunku i manipulowania przekazem medialnym” - piszą pomysłodawcy akcji.

Pod apelem do Cejrowskiego podpisało się blisko 200 osób ze świata podróży i reportażu - zarówno bardzo znanych jak i początkujących. Wśród sygnatariuszy są m.in.: Elżbieta Dzikowska, Jacek Hugo-Bader, Andrzej Stasiuk, Bartek Sabela i Krzysztof Gonciarz. 

Założony w czwartek fanpage w ciągu kilku godzin polubiło tysiąc osób, a post z listem do Cejrowskiego miał ponad 1,5 tys. udostępnień.  

Cały list znajduje się poniżej:

Wojciech Cejrowski, znany m.in. z serii programów "Boso przez świat", występuje w roli komentatora w czwartkowych wydaniach programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info, a w Programie III Polskiego Radia prowadzi "Audycję podzwrotnikową".

RAQ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze sportowi skomentują wydarzenia piłkarskie w nowym programie Canal+ Sport

Program "Piłka z góry” poprowadzi Daria Kabała-Malarz (fot. materiały prasowe)

Od niedzieli Canal+ Sport emitować będzie nowy program "Piłka z góry" poświęcony piłce nożnej.

Prowadząca Daria Kabała-Malarz porozmawia o najważniejszych piłkarskich wydarzeniach z dziennikarzami sportowymi. W pierwszym wydaniu "Piłki z góry" gośćmi będą dyrektor programowy segmentu Sport w Ringier Axel Springer Polska Michał Pol, redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk, zastępca kierownika działu sportowego "Rzeczpospolitej" Piotr Żelazny i współtwórca kanału Łączy nas piłka Jakub Polkowski.

Program "Piłka z góry” będzie emitowany w niedziele o 10. Ma być realizowany na żywo w Panorama Sky Bar na 40. piętrze warszawskiego hotelu Marriott.

(KOZ, 14.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.