Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zebrano już ponad 200 tys. zł na dokument o pedofilii w polskim Kościele

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele planowana jest na 2019 rok (fot. ilustracyjna pixabay.com)

Dziennikarz Tomasz Sekielski zebrał już ponad 200 tys. zł na film dokumentalny o pedofilii w polskim Kościele. Akcja crowdfundingowa rozpoczęła się w połowie lutego w serwisie Patronite.pl.

Do tej pory wsparcie finansowe zadeklarowało ponad 830 osób. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się jeszcze przed ogłoszeniem zbiórki. Prace nad dokumentem mają potrwać około roku, a koszt całej produkcji oszacowano na 450 tys. zł.

Dziennikarz podkreśla, że ekipa filmowa prowadzi research, gromadzi i weryfikuje dokumenty oraz wyjeżdża na zdjęcia. – Ważne dla nas jest, żeby mieć stały dopływ pieniędzy. Jeżeli zbiórka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, to możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że premiera filmu w marcu 2019 roku jest absolutnie realna – podkreśla Sekielski.

W kwietniu Tomasz Sekielski rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską, gdzie prowadzi autorski vlog. Wcześniej produkował dla Fokus TV serial dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teoria spisku", nadawany od października do grudnia 2017 roku. Jest dziennikarzem i prowadzącym, który pracował m.in. w TVN i TVN 24, Nowej TV oraz TVP. W 2006 roku, wraz z Andrzejem Morozowskim, zdobył tytuł Dziennikarza Roku magazynu "Press".

(GDYJ, 13.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekranizacja powieści Remigiusza Mroza ma trafić do serwisu Player.pl

TVN na razie nie wypowiada się na temat produkcji (fot. Flickr.com/Remigiusz Mróz)

TVN pracuje nad nowym serialem, który zostanie udostępniony w należącym do stacji serwisie Player.pl. Ma to być ekranizacja cyklu powieści Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce.

"Ruszyły zdjęcia do serialu TVN z Chyłką! Do obejrzenia będzie już jesienią na player.pl" – napisał na Facebooku Remigiusz Mróz.

TVN na razie nie wypowiada się na temat produkcji. – Nie komentuję – ucina Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN Discovery Polska, odpowiedzialny m.in. za digital.

(KOZ, 13.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.