Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazeta Wyborcza” ustanowiła Nagrodę im. Krzysztofa Millera

Krzysztof Miller zmarł tragicznie we wrześniu 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Amatorzy i profesjonaliści mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym o Nagrodę im. Krzysztofa Millera, słynnego fotoreportera przez lata związanego z „Gazetą Wyborczą”.

Konkurs upamiętnia wybitnego fotografa Krzysztofa Millera, legendę fotoreportażu wojennego i autora wielu znanych zdjęć. - Chcemy kontynuować dzieło Krzysztofa Millera oraz wyróżniać ludzi mających odwagę patrzeć i opowiadać o świecie w wartościowy sposób - mówi Beata Łyżwa-Sokół, szefowa działu Foto "Gazety Wyborczej" i jednocześnie przewodnicząca konkursowego jury.  

O nagrodę mogą rywalizować profesjonaliści, ale też amatorzy fotografii. Regulamin dopuszcza udział autorów indywidualnych oraz kolektywów fotografów, np. członków jednej agencji fotograficznej (jako praca zbiorowa). Do konkursu można zgłaszać wszystkie formy fotograficzne, w tym fotoreportaż, dokument, serię portretów czy pejzaży itp., wykonanych dowolną techniką - profesjonalnym sprzętem fotograficznym lub telefonem komórkowym.

W pierwszej edycji konkursu prace można nadsyłać do 31 października za pomocą formularza na stronie „GW”. Mają to być materiały fotograficzne wykonane w czasie od 1 września 2017 do 1 września 2018 roku, zawierające minimum 7 zdjęć, ale nie więcej niż 12. Każdy uczestnik może zgłosić 3 materiały.

Na początku listopada organizatorzy ogłoszą siódemkę finalistów wybranych przez jury, w którym zasiądą: 

- Ewa Ewart - producentka filmów dokumentalnych i dziennikarz dochodzeniowy BBC,

- Anna Bedyńska - fotoreporterka, laureatka World Press Photo i dwukrotnie Grand Press Photo za Zdjęcie Roku,

- Wojciech Jagielski - reporter,

- Mikołaj Grynberg - pisarz i fotograf,

- Adam Lach - fotoreporter, laureat Grand Press Photo za Zdjęcie Roku 2017, członek i współzałożyciel agencji Napo Images,

- Jerzy B. Wójcik - wydawca "Gazety Wyborczej",

- Mariusz Burchart - redaktor naczelny "Dużego Formatu",

- Beata Łyżwa-Sokół - szefowa działu Foto "Gazety Wyborczej", przewodnicząca konkursowego jury.

Nazwisko laureata zostanie przedstawione w trakcie uroczystej gali 7 grudnia. Zwycięzca otrzyma czek na kwotę 10 tys. zł. 

Krzysztof Miller robił zdjęcia m.in. w Afganistanie, Czeczenii, Gruzji, Bośni, podczas przewrotu w Rumunii i aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji. Wydał książkę "13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego". Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za­nim tra­fi­ł do ”Ga­ze­ty Wy­bor­czej”, Miller współ­pra­co­wa­ł z pod­ziem­ny­mi pismami. Re­da­go­wa­ł ”Cen­trum In­for­ma­cji Aka­de­mic­kiej”, wy­da­wa­ny przez NZS na Uni­wer­sy­te­cie War­szaw­skim. Po­tem ro­bi­ł zdję­cia do pod­ziem­ne­go ”Prze­glą­du Wia­do­mo­ści Agen­cyj­nych”.

Zmarł tragicznie we wrześniu 2016 roku w wieku 54 lat. 

(PAZ, 11.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruch musiał wstrzymać sprzedaż loterii Totalizatora

Od miesięcy Ruch zalega z płatnościami wielu swoim kontrahentom (fot. materiały prasowe)

W punktach należących do Ruch SA nie można już kupić produktów loteryjnych Totalizatora Sportowego.

- Sprzedaż w punktach Ruchu została na ten moment wstrzymana, jednak ze względu na tajemnicę handlową nie udzielamy więcej informacji w tej sprawie - odpowiada Aida Bella, rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego.

Z kolei rzeczniczka Ruchu Joanna Dzwonkowska zaznacza, że umowa spółki z Totalizatorem Sportowym nadal obowiązuje. Twierdzi, że sprzedaż została zawieszona chwilowo "ze względu na zmianę niektórych warunków umowy oraz trwającą inwentaryzację".

- Aktywność usług Totalizatora Sportowego w punktach Ruch zostanie przywrócona w najbliższych dniach - zapewnia Dzwonkowska. Wybrane punkty sieci Ruch oferowały klientom losy takich gier liczbowych i loterii pieniężnych, jak: Lotto, Multi Multi, Mini Lotto, Keno.

Od miesięcy Ruch zalega z płatnościami wielu swoim kontrahentom, w tym wydawcom prasy. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że w gronie dużych wierzycieli jest również Totalizator Sportowy - Ruch zalega Totalizatorowi co najmniej kilka milionów złotych.

(KOZ, 12.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.