Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Jaka to melodia?" z Norbim na razie ma mniej widzów niż z Janowskim przed rokiem

Norbi prowadzi "Jaka to melodia?" od września (screen Vod.tvp.pl)

Teleturniej ”Jaka to melodia?” z Norbim w roli prowadzącego, jak na razie, gromadzi w TVP 1 mniej widzów niż wydania programu z Robertem Janowskim na początku sezonu jesiennego przed rokiem.

TVP 1 nowy sezon teleturnieju emituje od soboty 1 września - Roberta Janowskiego w roli prowadzącego zastąpił Norbi. Analiza danych za pierwsze sześć wydań z nowym gospodarzem wykazuje, że najwięcej widzów ”Jaka to melodia?” przyciągnął w niedzielę 2 września - 1,77 mln (w niedzielę program jest o 18.30, w pozostałe dni o 17.30). W sobotę 1 września program oglądało 1,38 mln widzów. W tygodniu widownia była niższa - w poniedziałek 3 września teleturniej śledziło 1,14 mln, we wtorek 4 września - 1,22 mln, w środę 5 września - 1,08 mln, a w czwartek 6 września - 1,27 mln widzów. Spośród telewizji z tzw. wielkiej czwórki Jedynka jest druga, za Polsatem, który w tygodniu w tym paśmie pokazuje serial ”Gliniarze”.

Katarzyna Baczyńska, tv director w domu mediowym Codemedia, zwraca uwagę, że na razie jest jeszcze za wcześnie na ocenę wyników teleturnieju ”Jaka to melodia?”. Jednak przyznaje: - Jest gorzej niż w zeszłym roku w tym samym okresie, ale musimy pamiętać o spadku całej anteny, więc spadek widowni ”Jaka to melodia?” rok do roku może być pośrednio wynikiem tego.

Przed rokiem, na początku sezonu jesiennego ”Jaka to melodia?” gromadziła więcej widzów - przykładowo w poniedziałek 4 września teleturniej oglądało 1,54 mln widzów, we wtorek 5 września - 1,61 mln, w środę 6 września - 1,66 mln, a w czwartek 7 września - 1,81 mln.

Katarzyna Baczyńska zauważa jednak, że wydania teleturnieju na początku września  gromadziły więcej widzów niż pod koniec sierpnia (powtórki z Robertem Janowskim jako prowadzącym). - Zaczął się rok szkolny, więc wzrost widowni może też być wynikiem zmiany sezonu, a w tym przypadku zmienia się rytm dnia widzów, po drugie może być to efekt świeżości i nowości – o tej zmianie pisze się dużo i może być tak, że widzowie chcą sprawdzić, "jak to teraz jest" - wyjaśnia Baczyńska.

Żadne wydanie w dniach 27-31 sierpnia nie przekroczyło 1 mln widzów - w poniedziałek 27 sierpnia program miał 971,3 tys. widzów, a w środę 29 sierpnia - tylko 870,3 tys.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 10.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.