Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Wrzesień 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Dobski szefem biura prasowego partii Janusza Korwin-Mikkego.

Marcin Dobski ostatnio publikował w tygodniku "Wprost" (fot. Sylwia Arlak)

Marcin Dobski odszedł z dziennikarstwa i został szefem biura prasowego partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego.

”Chciałbym zaprosić dziennikarzy do współpracy. Zostałem szefem biura prasowego partii Wolność, która jest w koalicji ze Skutecznymi Piotra Liroya-Marca. Jestem pewny, że będzie nam dobrze się wspólnie pracowało, a będzie interesująco. Bądźcie pewni” - napisał w piątek na Twitterze Marcin Dobski. W kolejnym tweecie wyjaśnił: ”To mój świadomy wybór. Absolutnie niczego się nie boję. Podejmuję nowe wyzwanie i zbiorę mnóstwo cennych doświadczeń. Jestem przekonany, że możemy pokazać nową jakość w polityce i w kontraktach z mediami. Robić to inaczej, bez sztampy”.

Ostatnio Marcin Dobski publikował w tygodniku ”Wprost”. Wcześniej związany był m.in. z tygodnikiem ”Sieci”, ”Rzeczpospolitą” i ”Polska The Times”.

(KOZ, 08.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Wrzesień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szczerski miał zabiegać, by rzecznikiem prezydenta został dziennikarz Onetu

Andrzej Gajcy od września 2016 roku jest dziennikarzem Onetu, wcześniej pracował w "Rzeczpospolitej" i w PAP (fot. Onet.pl)

Według tygodnika "Polityka" szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zabiegał o to, aby Krzysztofa Łapińskiego, rzecznika prasowego prezydenta Andrzeja Dudy, zastąpił Andrzej Gajcy, dziennikarz i publicysta portalu Onet.pl. Gajcy nie komentuje sprawy.

"Polityka" w tekście "Pusta prezydentura" Anny Dąbrowskiej i Wojciecha Szackiego powołała się na "osobę dobrze zorientowaną w pałacowych układach". Michał Olech, dziennikarz 300polityka.pl, napisał na Twitterze, że informacja "Polityki" faktycznie "krążyła w kuluarach".

Gajcy nie chce komentować informacji "Polityki". Bartosz Węglarczyk w najnowszym autorskim newsletterze w Onecie napisał: "Andrzej nie uległ tak popularnej dziś w Polsce modzie publicznego chwalenia się, jakimi to pięknymi zasadami kieruje się w życiu. On po prostu według nich żyje, nie tylko w pracy. Byłby świetnym rzecznikiem, ale jego odejście z zawodu byłoby wielką stratą dla dziennikarstwa".

7 września Krzysztofa Łapińskiego w pałacu prezydenckim zastąpił działacz PiS Błażej Spychalski, który w 2015 roku organizował jego biuro poselskie.

Andrzej Gajcy we wrześniu 2016 roku przeszedł z "Rzeczpospolitej" (Gremi Media) do warszawskiej redakcji portalu Onet.pl. Wcześniej przez wiele lat związany był z Polską Agencją Prasową.

(GDYJ, 12.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.