Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółki Grupy ZPR Media wypowiedziały umowy Ruchowi

(fot. Ruch SA)

Zarządy spółek ZPR Media SA i Time SA wypowiedziały długoterminowe umowy na dystrybucję prasy, zawarte ze spółką Ruch SA - poinformowała w komunikacie Grupa ZPR Media.

”Powodem decyzji o wypowiedzeniu umów jest rosnące zadłużenie Ruchu wobec obu wyżej wymienionych spółek oraz innych podmiotów wydawniczych na rynku, a co za tym idzie brak realnych perspektyw na likwidację zaległości finansowych ze strony Ruchu” - czytamy w komunikacie. Jednocześnie, jak zaznaczono, ZPR Media i Time ”nie wykluczają kontynuowania współpracy z Ruch SA na nowych warunkach (w szczególności po uzyskaniu gwarancji terminowych płatności), w zakresie dystrybucji prasy w punktach sprzedaży, będących własnością Ruchu”.

”Super Express” o problemach z dostępnością dziennika poinformował w sobotnim wydaniu, a także na stronie internetowej. ”Uwaga! »Super Express« dostępny tylko w wybranych punktach sprzedaży” - podał dziennik na pierwszej stronie. ”SE” zamieszcza listę miejsc, w których można znaleźć gazetę.

"Drodzy Czytelnicy, niestety od poniedziałku możecie mieć problemy z kupieniem »Super Expressu« w niektórych kioskach. Sytuacja jest niezależna od nas i staramy się z całych sił, aby Wasza ulubiona gazeta była dostępna dla wszystkich i wszędzie" - można przeczytać na Se.pl.

Press

W czwartek Agora poinformowała o decyzji o rozwiązaniu długoterminowych, stałych umów na dystrybucję ”Gazety Wyborczej” przez Ruch. ”GW” dalej jest dostępna w punktach Ruchu. Ruch przekazał, że współpraca z wydawcą jest kontynuowana na podstawie umów krótkoterminowych.

Od miesięcy Ruch zalega z płatnościami wobec części wydawców. Pod koniec sierpnia spółki należące do Grupy ZPR Media złożyły do sądu wnioski o upadłość i o sanację spółki Ruch. Warszawski sąd połączył je do wspólnego rozpoznania i zabezpieczył majątek dystrybutora prasy, ustanawiając tymczasowego nadzorcę sądowego. Z kolei Ruch złożył do sądu wniosek o przyspieszone postępowanie układowe. Sąd przychylił się do wniosku Ruchu.

(KOZ, 07.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd otworzył wobec Ruchu przyspieszone postępowanie układowe

(Fot. Ruch SA)

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie przychylił się do wniosku zarządu Ruch SA i otworzył wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe.

Celem przyspieszonego postępowania układowego jest zawarcie układu częściowego obejmującego wyłącznie największych wydawców, posiadających wierzytelności w wysokości co najmniej 1 mln zł.

”Tym samym złożone w ubiegłym miesiącu wnioski spółek z Grupy ZPR Media o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłoszenie upadłości Spółki nie będą obecnie rozpatrywane” - poinformował Ruch w piątkowym komunikacie.

Ruch stwierdził, że decyzja sądu ”stwarza realną szansę normalizacji dalszego funkcjonowania firmy”.

Spółka wyjaśnia, że przyspieszone postępowanie układowe pozwala na kontynuowanie prac audytora KPMG, przygotowanie na podstawie wyników audytu planu restrukturyzacyjnego Spółki, a w konsekwencji podpisanie porozumień z największymi wierzycielami spółki - wydawcami objętymi układem częściowym.

Od miesięcy Ruch zalega z płatnościami wobec części wydawców. W czwartek Agora poinformowała o rozwiązaniu długoterminowych, stałych umów na dystrybucję ”Gazety Wyborczej” przez Ruch. ”GW” dalej jest dostępna w punktach Ruchu. Ruch przekazał, że współpraca z wydawcą jest kontynuowana na podstawie umów krótkoterminowych.

Z kolei w piątek spółki Grupy ZPR Media wypowiedziały długoterminowe umowy na dystrybucję prasy, zawarte z Ruchem.

(KOZ, 07.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.