Temat: sprawa Ziętary

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mija 26 lat od zaginięcia dziennikarza Jarosława Ziętary

Uroczystości upamiętniające dziennikarza odbędą się przy ul. Kolejowej 49 w Poznaniu. Wydarzenie zapowiedziano na Facebooku

26 lat temu zaginął Jarosław Ziętara, dziennikarz "Gazety Poznańskiej". W sobotę 1 września rodzina i przyjaciele uczczą jego pamięć.

Jarosław Ziętara współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Wprost” i „Gazetą Poznańską”, gdzie zajmował się m.in. tematyką tzw. poznańskiej szarej strefy.
1 września 1992 roku wyszedł z mieszkania i wtedy widziany był po raz ostatni. W 1999 roku został uznany za zmarłego. Ciała dziennikarza do dziś nie odnaleziono.
Uroczystości upamiętniające dziennikarza odbędą się przy ul. Kolejowej 49 w Poznaniu. W tym miejscu dwa lata temu odsłonięto tablicę upamiętniającą Ziętarę.
- Spotykamy się o 11. Chwilą ciszy uczcimy Jarka, a potem ludzie będą mogli zapalić znicze i położyć kwiaty. Będzie rodzina Jarka, jego brat - mówi Krzysztof M. Kaźmierczak, przedstawiciel Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary.
Plakaty promujące wydarzenie pojawiły się w poznańskich tramwajach.

(PD, 01.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.