Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Outriders wprowadza reportaże w formacie stories

Reportaże w formacie stories można przeglądać na komputerze, smartfonie lub tablecie (screen: Outride.rs)

Reportaż „Gorani” jest pierwszym materiałem przygotowanym przez zespół Outriders, który został udostępniony w formacie stories na Facebooku i Instagramie.

Interaktywne reportaże są dostępne w serwisie Outriders od momentu jego startu jesienią 2017 roku. „Gorani”, opowiadający o słowiańskich muzułmanach zamieszkujących pogranicze Kosowa, Albanii i Macedonii, jest pierwszym, który został jednocześnie udostępniony w dotychczasowej formie na stronie Outride.rs oraz w formacie stories na Facebooku i Instagramie.

Na profilach serwisu w tych portalach społecznościowych widnieje małe, okrągłe okienko. Po kliknięciu w nie wyświetla się kilkadziesiąt slajdów zawierających zdjęcia, filmy, mapy i informacje o Gorani. Reportaż można przeglądać na komputerze, smartfonie lub tablecie. Kolejny ma ukazać się w przyszłym tygodniu.

- Chcemy być jednymi z pierwszych, którzy publikują w tym formacie - mówi Rafał Hetman, redaktor social mediów w Outriders. - Stworzyliśmy specjalne narzędzie, za którego pomocą przenosimy historię z pełnego reportażu do bardziej skondensowanej formy. Teksty są krótsze, ale historia pozostaje pełna. Do każdego slajdu dodajemy zdjęcia, krótkie filmiki lub mapki. Ograniczona forma stories nie może być wymówką, ma raczej sprzyjać kreatywności - wyjaśnia.

Nad reportażami multimedialnymi pracuje cały zespół serwisu: redaktorzy, graficy i programiści, choć przerobieniem ich w skondensowaną formę może zająć się nawet jedna osoba.

Twórcy reportażu w formacie stories mogą m.in. śledzić, do którego fragmentu opowieści dotarli czytelnicy, gdzie się zatrzymali i które slajdy były najchętniej oglądane. - Stories to nie tylko forma komunikowania tego, co robimy, ale też miejsce do publikacji wartościowych, pogłębionych treści. Pokazujemy gotowy produkt w atrakcyjnej formie, który ma zachęcić do sprawdzenia pozostałych materiałów Outriders - podkreśla Hetman.

(PAZ, 30.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.