Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hiszpańska dziennikarka będzie pisała dla Outriders depesze z Chin

Lola García-Ajofrín pierwszą depeszę z Chin nada 10 września (fot. materiały Outriders)

Mieszkająca w Szanghaju hiszpańska dziennikarka Lola García-Ajofrín we wrześniu rozpocznie współpracę z polskim serwisem Outriders.

García-Ajofrín publikowała m.in. w „El Pais”, „El Mundo”, „El Confidencial” i „La Información” oraz współpracowała z hiszpańskojęzyczną wersją kanału CNN. Jej pierwsza depesza z Chin ma ukazać się na stronie Outriders w połowie września. Dziennikarka, która specjalizuje się w tematach dotyczących technologii i środowiska, ma publikować od dwóch do czterech tekstów tygodniowo. 

- Lola jest akredytowana w Chinach i ma wszystkie dokumenty, które pozwalają jej na pracę w tym kraju - podkreśla Anna Górnicka z Outriders. 

Obecnie korespondentami serwisu są Honorata Zapaśnik (Meksyk), Piotr Andrusieczko (Ukraina) i Paweł Pieniążek (Syria/Irak). Od kwietnia redakcja Outriders współpracuje też z Platform24, niezależnym medium informacyjnym z Turcji. Zapowiadane jest również pozyskanie korespondenta z jednego z krajów Afryki.

- Gdy patrzymy na mapę naszych depesz, czujemy jeszcze niedosyt. Dlatego dużo czasu i energii poświęcamy na rozszerzenie kierunków o najważniejsze regiony świata - mówi Anna Górnicka. 

26 września w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się „Outriders Summit” - międzynarodowa konferencja poświęcona dziennikarstwu, organizowana przez serwis Outriders. Pod hasłem „Story first” („najpierw opowieść”) uczestnicy będą dyskutować m.in. o tym, jak nowe technologie kształtują współczesny krajobraz medialny. Wśród zaproszonych gości jest m.in. amerykańska dziennikarka Tina Rosenberg, laureatka Nagrody Pulitzera.

Serwis Outriders działa jako spółka not-for-profit. Twórcy zebrali pieniądze na start w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to (w sumie 83 tys. zł). Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

(PAZ, 26.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.