Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producent "Jaka to melodia?" miał w 2017 roku prawie pół miliona zł zysku

Teraz produkcję teleturnieju od Media Corporation przejmie TVP, zmieni się m.in. prowadzący (screen: Youtube.comDVBShots)

Firma Media Corporation, dotychczasowy producent teleturnieju "Jaka to melodia?", w 2017 roku miała 492,9 tys. zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży 11,88 mln zł - wynika z danych złożonych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W porównaniu z 2016 rokiem przychody Media Corporation spadły o 10 proc., a zysk netto wzrósł o 48,4 proc. Spółka w sprawozdaniu złożonym w Krajowym Rejestrze Sądowym napisała, że na większy zysk "wpłynęło przede wszystkim utrzymanie korzystnego dla Spółki, kontraktu z TVP na produkcję programu »Jaka to melodia«". Jednak teraz produkcję teleturnieju od Media Corporation przejmie TVP, a współproducentem ma być Grupa ZPR Media.

Media Corporation jest także producentem emitowanego w TVP 1 serialu "Blondynka" (szósty sezon pokazano zimą).

Udziałowcy Media Corporation zdecydowali, że 232,2 tys. zł zysku przeznaczone zostanie na kapitał rezerwowy, a pozostałą kwotę 260,7 tys. zł wynikającą z długoterminowej umowy na realizację serialu "Blondynka" należy pozostawić do rozliczenia w 2019 roku.

(KOZ, 26.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat Sport pokaże mecze polskich piłkarzy w Lidze Narodów

Kibice reprezentacji Polski będą mieli wybór, czy chcą oglądać jej mecze w TVP, czy w kodowanych kanałach Polsatu (screen: Youtube/TVP Sport)

Telewizja Polska udzieliła Telewizji Polsat sublicencji do transmisji meczów towarzyskich i w ramach Ligi Narodów w telewizji kodowanej. Z ramówki Polsatu Sport wynika, że na antenie stacji będzie można zobaczyć na żywo dwa najbliższe spotkania - z Włochami i Irlandią.

Informację potwierdziło „Presserwisowi” Centrum Informacji TVP. Mecz Polska-Włochy w ramach Ligi Narodów odbędzie 7 września. Cztery dni później Polacy rozegrają towarzyskie spotkanie z Irlandią. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 20.45 i będą transmitowane w Polsacie Sport.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Telewizja Polska nabyła od Telewizji Polsat sublicencję na pokazywanie przez trzy lata spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz wybranych meczów wrześniowych mistrzostw świata siatkarzy. 

Więcej w "Presserwisie"

(GDYJ, 26.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.