Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powstał nowy "generator pasków" TVP

"Generator pasków TVPiS" powstał kilka dni po zamknięciu paski-tvp.pl (screen: pasek-tvpis.pl)

Działa nowy "generator pasków" TVP, który wyglądem przypomina zamknięty w połowie lipca pasek-tvp.pl. Twórcy nowego projektu zapewniają, że nie mają związku z poprzednim „generatorem”, choć się nim inspirowali.

Paski towarzyszące „Wiadomościom” i programom TVP Info był źródłem kontrowersji i skarg. W połowie lipca powstała satyryczna strona Pasek-tvp.pl, która pozwalała na tworzenie pasków według własnego pomysłu. Kilka dni po uruchomieniu projektu jego twórca, Patryk Wolak (w internecie znany jako „Limera”) zdecydował o zamknięciu strony. Jak mówił, powodem było niespodziewane i bardzo szerokie zainteresowanie, z jakim spotkał się projekt. Jednocześnie zaznaczył, że jego decyzja nie miała nic wspólnego z rozpatrywaniem przez dział prawny Telewizji Polskiej działań przeciwko stronie.

Po zamknięciu projektu Wolaka pod domeną pasek-tvpis.pl uruchomiony został nowy „generator pasków” ze zdjęciami dwójki dziennikarzy „Wiadomości” TVP 1 (Krzysztofa Ziemca i Danuty Holeckiej), inspirowany wyglądem strony pasek-tvp.pl. Na dole strony znajduje się napis: „Strona nie ma związku z tvp, celem jest parodia ich tępej propagandy”.

Twórcy w mailu przesłanym „Presserwisowi” zapewniali, że nie mają żadnego związku z poprzednim „generatorem”, choć – jak dodali - ich projekt powstał w odpowiedzi na zamknięcie strony Wolaka, stąd też taki wygląd strony. Podkreślili także, że w odróżnieniu od pasek-tvp.pl nie proszą o datki, ani nie używają nazwy TVP w nazwie domeny.

Pytani o to, czy nie obawiają się konsekwencji prawnych ze strony TVP, odpowiadają: „TVP nie ma prawa grozić pozwami, bo tylko by się ośmieszyła - parodia, satyra, krytyka są dopuszczalne przez prawo”.

Twórcy nowego „generatora” twierdzą, że do czwartku internauci wygenerowali prawie 100 tys. pasków.

(PD, 23.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.